Wczytuję mapę...

„Słowa do pieśni” – spotkanie z Jacekiem Różyckim-Robinsonem

Data i godzina wydarzenia
10/10/2016, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

„Słowa do pieśni”  - spotkanie z Jacekiem Różyckim-Robinsonem

Spotkanie z Jackiem Różyckim-Robinsonem i prezentacja tomiku „Słowa do pieśni”

Prowadzenie: Bartosz Suwiński

10 października 2016 (poniedziałek), godz. 18:00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

 

Jacek Różycki-Robinson urodził się w Opolu. Ukończył romanistykę. Pisze od 2009 roku. W 2014 roku zadebiutował tomikiem „Pieśni bez nut” – zbiorem tekstów do śpiewania lub deklamacji o charakterze satyr lirycznych i miłosnych. Interesuje się literaturą powszechną i muzyką klasyczną. Gra na pianinie i gitarze. Jego najnowszy tomik to „Słowa do pieśni”.

„Piszę nie tylko, dlatego że mam potrzebę pisania; piszę, bo pragnę pisać i dążyć w tym do doskonałości. Pragnę, aby czytelnik stał się choć na chwilę albo stawał się moim coraz bliższym przyjacielem.”

– Jacek Różycki-Robinson

„Nie sposób podejść i czytać wiersze z najnowszego tomu Jacka Robinsona Różyckiego, bez przymrużenia oka. Nie dać się zwieść pozorowi prostych, czasami robiących wrażenie naiwnych i wprawdzie ckliwie zabawnych, ale jednak zwykłych rymowanek. Nie sama forma jest tutaj jednak najważniejsza, ale to, co za jej pomocą mówi poeta i co, kiedy się nad tymi wierszami uważnie pochylić, dzięki niej osiąga. A o wielkie mu sprawy idzie, choć niby oczywiste.”

– Witold Sułek