Drodzy Czytelnicy!

 

Od 1 kwietnia 2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu proponuje swoim Czytelnikom bezpłatne korzystanie z wypożyczalni e-książek LEGIMI

 

LEGIMI pozwala na:

 • dostęp do ponad 70 000 e-booków (kryminały, fantastyka, romanse, sensacja, thriller, horror, książki dla dzieci i młodzieży, poradniki, podręczniki do nauki języków obcych, publikacje popularnonaukowe – baza tytułów jest ciągle rozbudowywana);
 • czytanie bez połączenia z Internetem (książki można pobierać na półkę na swoim urządzeniu
  i czytać w dowolnym momencie);
 • przesłuchanie niektórych e-booków dzięki syntezatorowi mowy;
 • odtwarzanie e-booków na dwóch urządzeniach (np. telefon – czytnik, czytnik – laptop, czytnik – komputer stacjonarny, laptop – telefon)

NOWE ZASADY KORZYSTANIA Z DOSTĘPU DO LEGIMI:

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie Legimi podejmujemy kolejną próbę znalezienia równych zasad wydawania kodów dostępu.

Zasady otrzymania kodu:

 1. aktywna karta biblioteczna MBP w Opolu, bez naliczonych kar na koncie.

Kody wydawane są ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym będzie obowiązywał kod.
Zapraszamy:

 • do osobistej wizyty w Dziale Informacji MBP w dniu wydawania kodów (ul. Minorytów 4, II piętro, sala 7) z własną kartą biblioteczną;

lub

 • wypełnienia formularza dostępnego na stronie mbp.opole.pl (formularz zostanie udostępniony w godzinach otwarcia biblioteki):
  • w formularzu należy podać: imię i nazwisko, numer karty bibliotecznej, adres mailowy;
  • po pomyślnym zweryfikowaniu konta – kod zostanie wysłany
  • odpowiemy na każdy wysłany mail i powiadomimy o braku dostępności kodów.

Jeden użytkownik może pobrać tylko 1 kod, liczba kodów jest ograniczona!

Aby wykorzystać kod należy wejść na stronę legimi.pl/mbp_opole, wpisać go w odpowiednie miejsce i zalogować się na swoje konto (jeśli ktoś jeszcze nie posiada takowego – zarejestrować się).

Kody można wpisać TYLKO w miesiącu na który przysługują, ich ważność to 30 dni od dnia wpisania (przykład: gdy kod wpiszemy 10 stycznia będzie on obowiązywał do 10 lutego).

Czytelnik, który nie aktywuje otrzymanego kodu, ma blokadę na wydanie kodu w następnym miesiącu.

Jednocześnie przypominamy – kody obejmują WSZYSTKIE książki i audiobooki dostępne w abonamencie wykupionym przez bibliotekę w aplikacji. Od 2023 roku możliwe jest korzystanie z czytników KINDLE.

*Aplikację można zainstalować na następujących urządzeniach i systemach: iPad, iPhone, Android, Windows Phone, Windows 8 i 10 oraz na wspieranych czytnikach (ich lista dostępna jest na stronie LEGIMI: https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/).