Drodzy Czytelnicy!

 

Od 1 kwietnia 2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu proponuje swoim Czytelnikom bezpłatne korzystanie z wypożyczalni e-książek LEGIMI

 

LEGIMI pozwala na:

 • dostęp do ponad 70 000 e-booków (kryminały, fantastyka, romanse, sensacja, thriller, horror, książki dla dzieci i młodzieży, poradniki, podręczniki do nauki języków obcych, publikacje popularnonaukowe – baza tytułów jest ciągle rozbudowywana);
 • czytanie bez połączenia z Internetem (książki można pobierać na półkę na swoim urządzeniu
  i czytać w dowolnym momencie);
 • przesłuchanie niektórych e-booków dzięki syntezatorowi mowy;
 • odtwarzanie e-booków na dwóch urządzeniach (np. telefon – czytnik, czytnik – laptop, czytnik – komputer stacjonarny, laptop – telefon)

Co należy zrobić, aby uzyskać kod aktywacyjny do e-czytania?

 

 

 1. Być Czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, posiadać ważną kartę oraz nie posiadać zadłużeń finansowych.
 2. Wysłać e-mail na adres: (czytelnia@mbp.opole.pl). W tytule wpisać: LEGIMI. W treści wiadomości wpisać: swoje imię, nazwisko i numer karty bibliotecznej. Kod zostanie Państwu wysłany.

 

UWAGA!  Wiadomości wysłane przed wskazanym w ogłoszeniu na FB terminem nie będą uwzględniane. Liczba kodów jest ograniczona, a o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 1. Pobrać aplikację LEGIMI (Microsoft Store, Google Play, AppStore)*.
 2. Wejść na stronę: legimi.pl/mbp_opolei założyć bezpłatne konto (ewentualnie, jeśli konto już posiadamy, zalogować się).
 3. Podać otrzymany od biblioteki kod (Kod musi być aktywowany w miesiącu, na który został wydany. W przeciwnym wypadku kod wygasa i po kolejny należy wysłać e-mail)

 

Oferta biblioteki nie obsługuje czytników Kindle

Liczba kodów w każdym miesiącu jest ograniczona!

 

*Aplikację można zainstalować na następujących urządzeniach i systemach: iPad, iPhone, Android, Windows Phone, Windows 8 i 10 oraz na wspieranych czytnikach (ich lista dostępna jest na stronie LEGIMI: https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/).