Wczytuję mapę...

KSIĄŻKA ROKU 2023 / Polska Sekcja IBBY

Data i godzina wydarzenia
08/05/2024, godz. 00:00 - 24/05/2024

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Hol

Kategoria
Wystawa

Dostępność

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

KSIĄŻKA ROKU 2023 / Polska Sekcja IBBY

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Polska Sekcja IBBY – Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych zapraszają na wystawę pokonkursową
KSIĄŻKA ROKU 2023

FOTOGALERIA MBP, ul. Minorytów 4
wystawę można oglądać w godz. otwarcia MBP

 

Zapraszamy na wystawę pokonkursową KSIĄŻKA ROKU 2023 organizowaną przez międzynarodowe stowarzyszenie IBBY. Polska Sekcja IBBY corocznie przyznaje nagrody za najlepsze polskie książki, ukazujące się na rynku księgarskim. Celem konkursu KSIĄŻKA ROKU, ustanowionego ponad 20 lat temu, jest promocja najlepszych pod względem literackim i graficznym książek dla młodego czytelnika.

Szczegóły na stronie Polskiej Sekcji IBBY [kliknij tutaj].

IBBY (International Board on Books for Young People) – międzynarodowa organizacja non-profit, zajmującą się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Została założona w Zurychu w 1953. Obecnie składa się z 70 sekcji działających w różnych państwach na świecie. Polska sekcja istnieje od 1974 roku. Celem organizacji jest budowanie więzi między narodami poprzez książkę dla dzieci; umożliwianie dzieciom na całym świecie dostępu do książek o wysokich walorach literackich i artystycznych; zachęcanie do tłumaczenia, wydawania i dystrybucji wartościowych książek dla dzieci, szczególnie w krajach rozwijających się; wspieranie, jak też szkolenia dla osób zaangażowanych w pracę z dziećmi i literaturą dziecięcą; stymulowanie badań i pracy naukowej na polu literatury dla dzieci.