Przy zapisie do wypożyczalni należy:

  1. Okazać dowód osobisty lub ważną legitymację szkolną w przypadku dzieci i młodzieży niepełnoletniej. Obcokrajowcy okazują paszport, kartę stałego lub czasowego pobytu.
  2. Zapoznać się z Regulaminem Biblioteki.
  3. Wypełnić kartę zapisu i zobowiązać się podpisem do przestrzegania Regulaminu. Zobowiązania osób niepełnoletnich podpisują także rodzice lub opiekunowie prawni po okazaniu dowodu osobistego.
  4. Odebrać bezpłatną plastikową Kartę Czytelnika (dotyczy wyłącznie tych bibliotek, które prowadzą komputerowy system wypożyczeni).

Spełnienie powyższych warunków jest niezbędne, aby można było korzystać z wypożyczalni.

 

 

Osoby, które nie mają konta w bibliotece, mogą zapisać się przez Internet. W tym celu należy uzupełnić formularz dostępny w katalogu on-line.  Formularz

Uwaga: zdalny zapis uprawnia do korzystania z usług rezerwacji i zamówień, jednak wypożyczenie zbiorów może nastąpić dopiero po osobistym zapisie w dowolnej filii bibliotecznej.

 

Po wypełnieniu krótkiego formularza z koniecznymi przy zapisie do biblioteki danymi, system SOWA na podany przez zapisującego się adres e-mailowy, automatycznie wysyła prośbę o potwierdzenie rejestracji konta.

Po kliknięciu na podany w e-mailu odnośnik aktywowane jest konto czytelnika.

W bibliotece w komputerowym systemie obsługi wypożyczeń pojawiają się konta czytelników, którzy zapisali się w trybie zdalnym.

W celu wypożyczenia książek, audiobooków, filmów lub innych materiałów należy wybrać się do biblioteki, w której bibliotekarz wyda Czytelnikowi kartę biblioteczną. W celu potwierdzenia danych osobowych należy mieć przy sobie ważny dokument tożsamości.