Filia nr 4

ul. Książąt Opolskich 48-50
45-006 Opole

tel. 512 370 509

e-mail: filia4@mbp.opole.pl

Facebook

Godziny otwarcia

poniedziałek
11:00 – 19:00

wtorek
11:00 – 19:00

środa
11:00 – 19:00

czwartek
9:00 – 16:00

piątek
11:00 – 19:00

sobota
9:00 – 15:00

Filia nr 4 mieści się przy ul. Książąt Opolskich 48-50. Biblioteka została przeniesiona w 2015 roku z placu Piłsudskiego na Zaodrzu. Atutem tego oddziału MBP jest jego usytuowanie w samym centrum Opola. Bliskość kilku przystanków MZK zapewnia wygodny dojazd nawet z odległych dzielnic miasta.

W środku znajdziesz przytulne, nowoczesne wnętrze, dwie drewniane antresole, dużą salę spotkań i kilka zakamarków, w których możesz w spokoju spędzać czas. „Czwórka” spośród innych bibliotek wyróżnia się bogatym księgozbiorem geograficzno-turystycznym. Znajdziesz u nas reportaże, literaturę podróżniczą i przewodniki po chyba każdym miejscu na Ziemi.

Egzotyczna podróż czy wędrówka po polskich szlakach? Nieważne – dysponujemy dużą kolekcją książek dla podróżników i turystów. Oprócz przewodników mamy kilka regałów z literaturą z dziedziny socjografii, socjologii i reportażami, czyli wszystkim, czego potrzeba czytelnikowi chcącemu wyjść poza wiedzę z przewodników turystycznych.
Oprócz tego możemy zaproponować czytelnikom duży wybór kryminałów, fantastyki, literatury pięknej i popularnonaukowej oraz literaturę dla dzieci i młodzieży.
Możesz skorzystać u nas z kącika prasowego, gdzie znajdziesz dzienniki, publicystykę i magazyny o tematyce podróżniczej.

Dysponujemy też systemem wystawienniczym – w naszych witrynach powstała galeria, a wystawiane prace ogląda się z zewnątrz, z poziomu tarasu. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby pokazać publiczności swoje fotografie i grafiki.

Wypożyczamy zbiory na zewnątrz, zapewniamy możliwość korzystania z księgozbioru i z prasy na miejscu. Zamówimy oraz przedłużymy termin wypożyczenia książek - zarówno internetowo, jak i telefonicznie.

W Filii nr 4 możesz skserować, wydrukować i zeskanować dokumenty i skorzystać z bezpłatnego dostępu do wi-fi. Czytelnicy mogą korzystać z czytelni komputerowej.

Organizujemy spotkania z podróżnikami – zarówno ze znanymi postaciami, jak i z pasjonatami podróżowania, chcącymi podzielić się opowieściami i zdjęciami z publicznością.
Co roku odbywa się u nas rodzinny festiwal podróżniczy „4 Strony Świata” – spotkania i warsztaty podróżnicze dla dzieci i rodziców. Co jakiś czas organizujemy też warsztaty i kursy komputerowe dla dorosłych. Wszystkie aktualne informacje o naszej działalności znajdziecie na naszej stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/filianr4