Spotkanie z Joanną Angiel i prezentacja albumu „Wisła”

13/05/2024, godz. 17:00

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Spotkanie z Joanną Angiel i prezentacja albumu „Wisła”

Spotkanie z Joanną Angiel
13 maja 2024, g. 17:00
sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

dr hab. JOANNA ANGIEL pracuje na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych. Jest autorką wielu publikacji naukowych i popularno-naukowych z zakresu geografii. Pasjonuje się rzekami, na przestrzeni lat brała udział w wielu spływach. Uczestnikom spotkania opowie o najważniejszych polskich rzekach, w tym o bliskiej nam Odrze, rzece przepływającej przez trzy europejskie kraje. Zaprezentuje też swą najnowszą publikację Wisła – pięknie ilustrowany album, z którego wiedzę o królowej polskich rzek mogą czerpać czytelnicy w każdym wieku.

Wisła to najdłuższa rzeka w Polsce, która ciągnie się od południowej granicy, a swoje ujście ma w Morzu Bałtyckim. Nic więc dziwnego, że jest traktowana jako symbol naszego kraju.

Wisła ma wiele różnych krajobrazów, zróżnicowaną faunę i florę. Autorka porusza w książce rozmaite tematy, takie jak przyrodnicze oblicza Wisły, porty, mosty i promy, ginące zawody związane z tą rzeką, a także wspomina o teraźniejszości i snuje domysły na temat jej przyszłości.

[opis od Wydawcy]

Projekt finansowany jest ze środków budżetu Województwa Opolskiego w ramach konkursu na realizację przedsięwzięć Edukacja kulturowa Opolszczyzny – EDUKO edycja 2024.