Wczytuję mapę...

ILUSTRAGAN 8. BOTANIKA

Data i godzina wydarzenia
23/05/2024, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

Kategoria
Wystawa

Dostępność

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

ILUSTRAGAN 8. BOTANIKA
Za siedmioma polami, za siedmioma lasami czeka na was… ósmy ilustragan! W tym roku skrada się w szuwarach, zagląda z drzew, skacze po lianach i zaczepnie szumi w liściach waszych niepodlanych domowych roślinek. Puste, białe kartki? Nie ma, że to wariegacja! Trzeba to wszystko zazielenić!
🌿🌱☘️🌾🌺🍀☘️🌿
ILUSTRAGAN 8. BOTANIKA
🌿🌱☘️🌾🌺🍀☘️🌿
Zapraszamy 23 maja o godzinie 18:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu na otwarcie kolejnej, już ósmej edycji Ilustraganu! Podczas otwarcia wystawy jak zawsze zaprezentujemy wam książkę wypełnioną 230 ilustracjami od ponad 140 artystów i artystek.
—————-
Ilustragan to cykliczny projekt Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, prezentujący twórczość ilustratorską studentów, absolwentów i wykładowców oraz gości (spoza UO) związanych z Wydziałem. Uczestnicy realizują projekty zgodnie z wybranym tematem, a efektem ich pracy jest książka ilustrowana oraz wystawa, prezentowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
Tegorocznym tematem jest BOTANIKA.
W tym roku będziemy ponownie towarzyszyć Festiwalowi Książki Opole – więcej informacji u nas wkrótce, a już teraz zachęcamy do sprawdzenia programu Festiwalu.
————————–
ORGANIZATOR: Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego
KURATORKI: Magdalena Hlawacz, Ewelina Kędzia, Patrycja Kostyra, Katarzyna Mular, Magda Wolnicka.
GRAFIKA: Kasia Mular
WSPÓŁPRACA: Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, Biuro Programu Erasmus +, firma ZING, Pracownia Zróżnicowania Społecznego i Migracji Sojuszu Uniwersytetów Europejskich FORTHEM, ILSSA UO, Stowarzyszenie Moving.Lab, ECO Energetyka Cieplna Opolszczyzny, Festiwal Książki Opole.