23/05/2024, godz. 18:00 - 29/06/2024

Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

ILUSTRAGAN 8. BOTANIKA
Za siedmioma polami, za siedmioma lasami czeka na was… ósmy ilustragan! W tym roku skrada się w szuwarach, zagląda z drzew, skacze po lianach i zaczepnie szumi w liściach waszych niepodlanych domowych roślinek. Puste, białe kartki? Nie ma, że to wariegacja! Trzeba to wszystko zazielenić!
🌿🌱☘️🌾🌺🍀☘️🌿
🌿🌱☘️🌾🌺🍀☘️🌿
Zapraszamy 23 maja o godzinie 18:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu na otwarcie kolejnej, już ósmej edycji Ilustraganu! Podczas otwarcia wystawy jak zawsze zaprezentujemy wam książkę wypełnioną 230 ilustracjami od ponad 140 artystów i artystek.
—————-
Ilustragan to cykliczny projekt Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, prezentujący twórczość ilustratorską studentów, absolwentów i wykładowców oraz gości (spoza UO) związanych z Wydziałem. Uczestnicy realizują projekty zgodnie z wybranym tematem, a efektem ich pracy jest książka ilustrowana oraz wystawa, prezentowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
Tegorocznym tematem jest BOTANIKA.
W tym roku będziemy ponownie towarzyszyć Festiwalowi Książki Opole – więcej informacji u nas wkrótce, a już teraz zachęcamy do sprawdzenia programu Festiwalu.
————————–
ORGANIZATOR: Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego
KURATORKI: Magdalena Hlawacz, Ewelina Kędzia, Patrycja Kostyra, Katarzyna Mular, Magda Wolnicka.
GRAFIKA: Kasia Mular
WSPÓŁPRACA: Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, Biuro Programu Erasmus +, firma ZING, Pracownia Zróżnicowania Społecznego i Migracji Sojuszu Uniwersytetów Europejskich FORTHEM, ILSSA UO, Stowarzyszenie Moving.Lab, ECO Energetyka Cieplna Opolszczyzny, Festiwal Książki Opole.