Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na spotkania w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Idea zakładania DKK dotarła do nas z Wielkiej Brytanii. W Polsce organizatorem tej akcji są: Instytut Książki i British Council. DKK działają w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki pt. „Tu czytamy”, promującego czytelnictwo. DKK adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, ale i chcą porozmawiać o książkach, podzielić się wrażeniami z lektury, czy zaznajomić się z nowościami wydawniczymi.

Klubowiczem może zostać każdy sympatyk i czytelnik biblioteki niezależnie od wieku czy rodzaju zainteresowań. Aby uczestniczyć w klubie, nie trzeba być znawcą literatury, gdyż nikt tutaj nie ocenia gustów czytelniczych i szanuje zdanie innych. Spotkania w DKK mają być okazją do miłego spędzenia czasu.
Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają do:

  • Wypożyczalni Centralnej przy ul. Minorytów 4 w każdą ostatnią środę miesiąca o godz. 17:00 (z wyjątkiem lipca-sierpnia)
  • Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego przy Pl. Kopernika 10 w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 13:00
  • Filii nr 7 przy ul. Rodziewiczówny 13 w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:00
  • Filii nr 18 przy ul. Oświęcimskiej 90 w każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 18:00
  • Mediateka prowadzi też Fantastyczny Klub Dyskusyjny poświęcony literaturze fantastycznej. Spotkania odbywają się w drugą środę każdego miesiąca o godz. 18.00 (z wyjątkiem lipca-sierpnia)