Wczytuję mapę...

Imaginarium Chwastka – wernisaż wystawy

Data i godzina wydarzenia
10/01/2018, godz. 18:00 - 31/01/2018

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

Kategoria
Wystawa

Imaginarium Chwastka – wernisaż wystawy

Imaginarium Chwastka – wernisaż wystawy
10 stycznia 2018 (środa), godz. 18:00
Galeria MBP ZAMOSTEK, ul Minorytów 4
Wstęp wolny

Wystawę można oglądać do  31 stycznia 2018

 

Patryk Chwastek urodził się w Białymstoku. We wczesnych latach swojego życia wyemigrował do Andrychowa. W 2013 r. ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych. Studiował także na hiszpańskim UCLM w Cuence. Realizuje projekt Teatr Bed Intruders. Autor scenografii i lalek dla teatrów. Prowadził warsztaty m.in. dla Instytutu Teatralnego w Warszawie i Małopolskiego Instytutu Kultury. Jest autorem przewodników po Hiszpanii i Andaluzji.

Na wystawie będzie można zobaczyć obrazy i lalki.

 

W malarstwie inspiruję się głównie motywami biologicznymi i tym co mogę zobaczyć pod mikroskopem. Malarstwo jest próbą odtworzenia procesów biologicznych.

Proces budowy lalek rozpoczynam od poszukiwania składników. W sklepach z używaną odzieżą, śmietnikach, na ulicach w tzw. drugim obiegu znajduję nie tylko materiały ale i niedoskonały świat przenikający do mojej twórczości. Lalki tworzone są z pozoru niedbale, wyglądają na niekształtne. Zewnętrzne szycie pozwala na prześledzenie procesu tworzenia. Z chaotycznych elementów wyłania się pewna spójna, zamierzona całość. Na pewno bardzo subiektywna. Wydaje mi się, że kieruję się w moich pracach przede wszystkim uczuciami i emocjami, które tworzą świat lalek i charakterów.

Patryk Chwastek