Damy i DeMony – wystawa rysunków Anny Baryłowicz

Wystawa

Dostępność

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Damy i DeMony – wystawa rysunków Anny Baryłowicz

Wernisaż 17 lipca 2024, g. 18:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4
Wystawę można oglądać do 1 sierpnia 2024

Od zawsze fascynowała mnie kondycja ludzkiej psychiki i świadomości – na ile jesteśmy świadomi własnych psychicznych ograniczeń – tkwiących w nas atawizmów i demonizmów. Naszą samoświadomość odzwierciedla twarz… dramaturgię i groteskowość fizis staram się uchwycić w pracach prezentowanych na wystawie.

– Anna Danuta Baryłowicz

Anna Danuta Baryłowicz w 1977 roku uzyskała dyplom ukończenia pomaturalnego Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego i Bibliotekarskiego w Opolu. Pracowała jako urzędniczka, agentka reklamowa, reporterka „Gazety Opolskiej” oraz graficzka; prowadziła działania oświatowe i warsztaty plastyczne w opolskim Biurze Wystaw Artystycznych. Rysunek artystyczny i pisarstwo (poezja, esej, felieton, aforyzmy) uprawiała jako samouk. W roku 2023 powróciła do twórczości i zaczęła pasjami tworzyć cykle aktów i portretów antropomorficznych.