20 OJL / Wernisaż wystawy Marianny Sztymy

4 XI • 17:30 • Galeria MBP ZAMOSTEK
Wernisaż wystawy Marianny Sztymy
Wystawę można oglądać do 30 XI 2022

Marianna Sztyma – malarka i ilustratorka. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Autorka ilustracji prasowych, pracowała dla większości polskich magazynów i gazet („Zwierciadło”, „Charaktery”, „Wysokie Obcasy”, „Twój Styl”, „Elle”, „Newsweek”, „Pismo”, „Wprost”, „Forbes”, „Czas Kultury”, „Press”, „Przekrój”, „Rzeczpospolita”). Od 2012 zajęła się ilustracją książkową, głównie dla dzieci (Albus, Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Bajka, Na szczyt, ART Egmont, W.A.B, Znak, Kropka). Za swoje ilustracje parokrotnie była wyróżniana w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY i konkursie Najpiękniejsze Książki Roku organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Projektuje okładki i rysuje krótkie komiksy. Mieszka na Pogórzu Izerskim.