Wiesław. Baśnie słowiańskie – spotkanie z Maciejem Kisielem

31/03/2023, godz. 17:30

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Język migowy PJM

Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Wiesław. Baśnie słowiańskie – spotkanie z Maciejem Kisielem

31 marca 2023 | 17:30
sala konferencyjna, ul. Minorytów 4

Prowadzenie: Magdalena Najbar

Cykl komiksów o przygodach Wiesława to współczesne spojrzenie na zapomniane lub mniej znane baśnie i legendy słowiańskiego kręgu kulturowego. W lekki i nieco żartobliwy sposób pokazuje złożoność i niejednoznaczność motywów, które do dziś przetrwały w podaniach i tradycji ludowej. Spotkanie będzie również okazją do poznania bliżej procesu powstawania komiksu, jego technologii i źródeł inspiracji autora.

Maciej Kisiel (ur. 1983) – projektant graficzny, edytor, ilustrator, twórca komiksów i filmów animowanych. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego z przeszłością wykładowcy i pana z agencji. Specjalizuje się w brandingu oraz projektowaniu publikacji drukowanych. Od 2013 r. związany z polską branżą winiarską – brał aktywny udział we wdrażaniu na rynek takich marek jak: Winnica Bielawska, Winnica Jakubów, Winnica Kindler oraz Winnica Milsko. Od 2015 r. do końca 2020 pełnił funkcję dyrektora artystycznego w Grupie Goldenmark. Autor kampanii wizerunkowych i sprzedażowych. Inicjator i lider grupy Grupy MamyTo.

Zapowiedź w Polskim Języku Migowym spotkania w ramach projektu MBP „Biblioteka – tu chcę być!” realizowanego w ramach programu „Kultura bez barier”.
⚠️Uwaga! Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej, a nie w galerii Zamostek.
Tłumaczenie PJM: Jarosław Duszak PZG Opole