Komiksowy Klub Dyskusyjny: Czy Ultron był złoczyńcą?

13/04/2023, godz. 17:00

Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

Komiksowy Klub Dyskusyjny: Czy Ultron był złoczyńcą?

13/04/23 , 17:00

Galeria MBP Zamostek, ul. Minorytów 4

“Godni? Nie! Jak moglibyście być? Jesteście zabójcami!” – tymi słowami Ultron przywitał grupę Avengers, kiedy się wybudził po swoim stworzeniu. Dlaczego uważamy Ultrona za złoczyńcę skoro został stworzony przez Tony’ego Starka i Bruce’a Bannera? Jak wyglądała jego historia w komiksie? Kto stworzył Ultrona? Czy Ultron był faktycznie zły? Na te pytania odpowiemy sobie na naszym czwartkowym spotkaniu.

Komiksowy Klub Dyskusyjny to wspólna inicjatywa kanału Geek Utopia oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Niemal każdego roku do kin wchodzi kolejna epicka produkcja o superbohaterach, co sprawia, że coraz więcej osób zaczyna interesować się nie tylko filmami, ale i pierwowzorami postaci, które można znaleźć w komiksach. Dzięki produkcjom ze świata Marvel Cinematic Universe czy DC Extended Universe, w łatwy sposób można nie tylko spędzić czas ze swoimi ulubionymi bohaterami, ale poznać nowych. Rzecz jasna to komiksy stanowią punkt odniesienia dla filmów, dlatego Komiksowy Klub Dyskusyjny ma na celu nie tylko wprowadzać w świat tematyki superbohaterskiej, ale też rozwijać to hobby i pozwolić na wymianę wrażeń, przemyśleń i doświadczeń – tak z komiksów, jak i filmów czy seriali. Komiksowy Klub Dyskusyjny to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu – to możliwość spotkania z ludźmi, dla których ten świat jest fascynujący, a także z tymi, którzy dopiero poznają bogactwo treści zawartych na komiksowych stronach. W każdy drugi czwartek miesiąca od godziny 17:00 można wysłuchać prelekcji przygotowanej przez Geek Utopię, dyskutować, wymieniać poglądy i, co najważniejsze, świetnie się bawić.