Piękne chwile – wspomnienie o Marii Przebindowskiej / spotkanie autorskie z Jakubem Przebindowskim

28/04/2023, godz. 18:00

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Piękne chwile wspomnienie o Marii Przebindowskiej
spotkanie autorskie z Jakubem Przebindowskim
28 kwietnia 2023 | 18:00
sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Maria Przebindowska działając przez wiele lat w zarządzie Towarzystwa Przyjaciół Opola, zarażała energią. Jako animatorka kultury i życia społecznego organizowała wiele akcji na rzecz środowiska opolskich seniorów, przyczyniając się do budowania międzypokoleniowych więzi mieszkańców Opola. W 2021 roku została zgłoszona do konkursu im. Jana Całki w kategorii „Lider Społeczny Roku”. Była równocześnie charyzmatyczną liderką Męskiego Zespołu Estradowego Camerton, założonego przez nią w 2005 roku, z którym przez lata występowała w Opolu oraz miastach partnerskich.
Spotkanie z Jakubem Przebindowskim, autorem książki Piękne chwile wspomnienie o Marii Przebindowskiej, dedykowane jest jej pamięci.

Jakub Przebindowski – polski aktor, reżyser teatralny, autor sztuk teatralnych oraz kompozytor muzyki pisanej do teatru oraz książki poświęconej, syn Marii Przebindowskiej.