Na oczach wszystkich. HISTORIA PRZYPADKU POLSKIEGO FRITZLA – spotkanie z Katarzyną Włodkowską

17/04/2023, godz. 17:00

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Język migowy PJM

Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

17 kwietnia 2023, godz. 17:00
sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
Prowadzenie: Agnieszka Zientarska

Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy

Mariusz, nazwany przez media „polskim Fritzlem”, przez dwa lata więził żonę w piwnicy. Gdy sprawa wyszła na jaw, okazało się, że prokuratura maltretowanej kobiecie – oraz jej córce – trzykrotnie nie uwierzyła. O tym, co Mariusz zrobił najbliższym, wiedziała cała okolica – sąsiedzi jednak milczeli, bo tak było wygodniej, bo trzeba było ratować „wspólnotę”. Zawiedli wszyscy, system państwowy również.

Dlaczego powinniśmy mówić i edukować o mechanizmach przemocy domowej?

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Włodkowską – reporterką, autorką książki „Na oczach wszystkich. HISTORIA PRZYPADKU POLSKIEGO FRITZLA” – o jednej z najgłośniejszych historii ostatnich lat. Spotkanie poprowadzi dziennikarka radiowa – Agnieszka Zientarska.

Spotkanie z Autorką, laureatką największego konkursu dziennikarskiego w Polsce, jest częścią dwudniowej konferencji poświęconej edukacji studentów prawa oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką związaną z mechanizmami przemocy domowej. Konferencja ma charakter otwarty, odbędzie się w Studenckim Centrum Kultury w dniach 17-18 kwietnia w godz. 11.30-14.00. W konferencji wezmą udział eksperci z dziedziny prawa i psychologii.

Organizatorem spotkania jest Fundacja HumanDoc. Projekt „Edukacja z zakresu mechanizmów przemocy domowej dla studentów prawa” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Partnerami projektu są Klinika Prawa WPiA UO i Okręgowa Rada Adwokacka w Opolu.

Zapowiedź spotkania w PJM