Wczytuję mapę...

Czwarta prawda – spotkanie z Anną Singh

Data i godzina wydarzenia
28/06/2019, godz. 17:00

Lokalizacja
Filia nr 17

Kategoria
Spotkanie

Czwarta prawda – spotkanie z Anną Singh

Czwarta prawda – spotkanie z Anną Singh
28 czerwca 2019 godz. 17:00
MBP Filia nr 17, ul. Skautów Opolskich  10

Wstęp wolny

Czy Indus zrozumie Hindusa?

„Pokaż mi swą czapkę, a zgadnę kim jesteś” – czyli co o religii może powiedzieć nakrycie głowy.
Romantyczne porwania kontra pragmatyczne małżeństwa – czy miłość da się zaaranżować?
Ile trwa tradycyjny indyjski ślub i dlaczego pannie młodej wypada płakać?
Mężczyzna, kobieta i… hijra – trzecia płeć w Indiach.

Anna Singh (Jezierska) – ur. 1991 r. z wykształcenia psycholog, z zamiłowania  indolog. Język ojczysty: polski, język którym biegle posługuje się na co dzień: hindi.

Książka Czwarta prawda powstała z mieszanki fascynacji indyjską rzeczywistością, miłości do Pendżabu, (a zawłaszcza jednego Pendżabczyka – męża) oraz podróżniczych impresji po pobycie w Indiach. Ponieważ „tworzy” od najwcześniejszych lat (pierwsze utwory literackie powstały, zanim umiała pisać)  powieść tę trudno określić mianem debiutu, jest jednak pierwszą książką, która przebyła drogę z szuflady biurka do drzwi wydawnictwa.

Autorka o książce:

Powieść „Czwarta prawda” w dużej mierze inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Niektórzy bohaterowie są wiernym opisem żyjących osób, które dane mi było spotkać w Indiach, inni są zaledwie barwniejszą wersją samych siebie,  pozostali zaś od początku do końca są tworem  mojej fantazji. Inspiracją do snucia fabuły stały się dla mnie historie podarowane mi przez męża i jego rodzinę oraz doświadczenia, jakie zgromadziłam podczas swego pobytu w Indiach.  Choć część przedstawionych w powieści epizodów jest fikcyjna, to wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest zamierzone i całkowicie nieprzypadkowe.