Realizujemy się – wystawa prac seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Złota Jesień”

Kiedy

24/01/2024 - 09/02/2024

Gdzie

Biblioteka Główna - Fotogaleria
Minorytów, 4, Opole, opolskie, 45-017

Rodzaj wydarzenia

Realizujemy się – wystawa prac seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Złota Jesień”
wernisaż: 24 stycznia 2024, g. 17:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Ekspozycja do 9.02.2024

Emerytura to okres, w którym mamy czas. Można go wykorzystać na wiele różnych sposobów, jednym z nich jest realizowanie się. Na czym to polega? Jedni uczą się nowych rzeczy, inni spełniają dawno skrywane marzenia, są również tacy, którzy nie chcą… nic nie chcą. Wystawa jest efektem realizowania się, to pokaz możliwości, zachęta, wypowiedź, wspomnienie, marzenie… To obserwacja świata i jego interpretacja, próba oddania jego prawdziwej, choć mocno subiektywnej natury. Robimy to, bo chcemy, dobrowolnie, nikt nas do tego nie zmusza. Patrzymy, interpretujemy, realizujemy się. To piękna podróż z wieloma widokami, piękna, choć trudna. Ale warto… zawsze warto. Realizujmy się, idźmy do przodu, szukajmy, bo tylko ten kto szuka, znajdzie… Realizujmy się!