„Obrazy inspirowane poezją” – wystawa malarstwa Danuty Płonki

Wernisaż: 8 stycznia 2024 | 14:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawa do 22.01.2024

Tytuł wystawy prac malarskich Danuty Płonki stanowi nawiązanie do słów poety greckiego Symonidesa z Keos. Powiedział on, że: „Poezja to mówiące malarstwo, a malarstwo – milcząca poezja”. Malując obrazy artystka inspirowała się twórczością poetycką Juliana Tuwima, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Antoine᾿a de Saint-Exupéry᾿ego oraz Alicji Nałęcz.

Danuta Płonka – ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Przygodę z malarstwem zaczęła dziesięć lat temu. Uczęszcza na zajęcia w sekcjach malarskich. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Malowanie oraz realizowanie własnych marzeń są źródłem jej satysfakcji i radości.