Wczytuję mapę...

Dyskusyjny Klub Stephena Kinga – „Bastion”

Data i godzina wydarzenia
18/01/2024, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Mediateka

Kategoria
Brak kategorii

Dostępność

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Dyskusyjny Klub Stephena Kinga – „Bastion”

Dyskusyjny Klub Stephena Kinga – „Bastion”
18 stycznia 2024 | 18:00
Mediateka (II piętro), MBP, ul. Minorytów 4

WSTĘP WOLNY!

Piąte spotkanie! Malutki jubileusz, ale jak cieszy! A uczcimy go niebanalną pozycją w dorobku Stephena Kinga, bo – kultową – powieścią zatytułowaną „Bastion”!

Śmiercionośny wirus dziesiątkujący ludzką populację zbiera swoje żniwo. Ludność zostaje zdziesiątkowana. Ocaleli konsolidują się wobec personifikacji dobra (Matka Abigail) i zła (Randall Flagg, którego fani Kinga mogą kojarzyć nie tylko z tej powieści). To ostatnie bastiony ludzkości. Stoi przed nimi wyzwanie największe z możliwych: odbudowanie świata na nowych zasadach. Jednak czy obie grupy mogą jednocześnie funkcjonować? Czy nie będzie koniecznym zwalczenie tej drugiej? Rozpoczyna się bój o to, który obóz zostanie jedynym ocalałym bastionem.

Ponad 1100 stron… i ani sekundy nudy! To porywająca nie tylko rozmachem, ale i głębią powieść łącząca w sobie science fiction, obyczaj, powieść drogi, psychologię, grozę, thriller, postapo… Wrażeń nie zabraknie. I na pewno będzie o czym rozmawiać na kolejnym Dyskusyjnym Klubie Stephena Kinga, na który gorąco zapraszamy!

Do zobaczenia!