Wystawa obrazów Anny Świerc

Filia nr 17 MBP, ul. Skautów Opolskich 10
22 stycznia 2024, g. 11:00
wystawę można oglądać do 24.02.2024

Malowaniem zainteresowałam się po przejściu na emeryturę. Jestem stuprocentową amatorką w tej dziedzinie. Oparcie znalazłam w sekcji akwarelowej przy Centrum Seniora. Zaczęłam malować akwarelami, bo ta technika bardzo mi się podoba. Jestem osobą ciągle szukającą nowości, dlatego też szukam inspiracji w Internecie. W ten sposób natknęłam się w na obrazy malowane akrylem, ale szczególnie zainteresowały mnie abstrakcje, wręcz się zafascynowałam. Ta wystawa mówi też o tym, że cały czas poszukuję różnych metod i technik. Akwarela jest jednak dla mnie najważniejsza.

Na przestrzeni dziesięciu lat miałam kilkanaście wystaw grupowych, ale także kilka indywidualnych. W tej bibliotece wystawiam moje obrazy po raz drugi.

– Anna Świerc