„Drzewa Opola” – wystawa zdjęć Łukasza Berlika

„Drzewa Opola” – wystawa zdjęć Łukasza Berlika

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
24 stycznia – 23 lutego 2024

Ci pierwsi mijają JE, nie patrząc. Ci drudzy zachwycają się NIMI za każdym razem, choć mijają JE codziennie. Ci pierwsi o tych drugich myślą ze zdziwieniem lub z politowaniem. Ci drudzy załamują ręce nad każdym straconym DRZEWEM.

Ci pierwsi nie wiedzą, że gdy zabraknie drzew, życie w mieście stanie się nie do zniesienia.

Ci drudzy wiedzą, że każde drzewo w mieście jest bezcenne. Szczególnie stare drzewa, wspaniałe oddychające organizmy, nieruchome, lecz pełne życia, tętniącego pod nimi, w nich i w ich koronach. Jedno stare drzewo daje kilkaset razy więcej tlenu niż kilkuletnie drzewko, nie mówiąc o kojącym cieniu i chłodzie z wody parującej z jego liści w upalne dni. Stare drzewa to nasi najwięksi sprzymierzeńcy.

Zapraszamy na wystawę zdjęć Łukasza Berlika, prezesa Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego, który od lat codziennie spaceruje z aparatem po Opolu i fotografuje przejawy dzikiego życia wśród murów i asfaltu. Na wystawie prezentujemy dwanaście wielkoformatowych fotografii opolskich drzew, głównie majestatycznych okazów, lecz znajdą się tu również ujęcia afirmujące detal lub oddające nastrój miejsca.

Z całego serca polecamy Wam przyjrzenie się zdjęciom Łukasza Berlika! Wystawę możecie oglądać w naszych witrynach codziennie do 23 lutego.

Zapraszamy!