Wczytuję mapę...

Zielona Irlandia – góry, klify i rajskie plaże – spotkanie z podróżnikiem Marcinem Błońskim

Data i godzina wydarzenia
22/04/2022, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Zielona Irlandia – góry, klify i rajskie plaże – spotkanie z podróżnikiem Marcinem Błońskim

„Zielona Irlandia – góry, klify i rajskie plaże” – spotkanie z podróżnikiem Marcinem Błońskim
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 47-850
22 kwietnia 2022 (piątek), godz. 18:00

wstęp wolny

spotkanie dostępne również  w formie online: https://www.facebook.com/events/362904422365747

 

Mglista Zielona Wyspa, melancholijna piękność. Jej uroda jest znana na całym świecie, a my zapraszamy na podróż wzdłuż jej najpiękniejszych górskich pasm i wybrzeży. Ta wyspa jest tak hojna dla estetów!

Kochasz górskie wędrówki? Zobacz Irlandię z jej najwyższych szczytów, spójrz w dół kilkusetmetrowego klifu, jak fale rozbijają się o brzeg. Dowiedz się, jak trafić do samotnego pasterskiego schronu z pięknym zachodem słońca nad oceanem.

Czy w Irlandii rosną palmy? Gdzie można zdobyć górę, która ma w środku trzy kaskadowe jeziora? Jak powstaje torf? Gdzie można pojeździć samochodem po kilometrach piaszczystej plaży? Jakie widoki miał Św. Patryk ze szczytu, nazwanego później jego imieniem? Gdzie można biwakować i jak przygotować się na kilkudniowy trekking?

Na te i inne pytania odpowie MARCIN BŁOŃSKI, przewodnik górski i pasjonat gór Wysp Brytyjskich. Spotkanie poświęcone będzie doświadczeniom z podróży obejmujących m.in. półwyspy Iveragh i Dingle, Klify Moheru, Park Narodowy Connemara, hrabstwo Mayo i wyspę Achill, Góry Wicklow. Obok najciekawszych miejsc i przygód pojawią się praktyczne wskazówki dla planujących wyjazd. Opowieści towarzyszyć będzie wybór najlepszych zdjęć autora z omawianych regionów.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!