Wczytuję mapę...

„Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych” – spotkanie z Magdą Kosińską-Król

Data i godzina wydarzenia
28/02/2024, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Dostępność

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

„Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych” – spotkanie z Magdą Kosińską-Król

„Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych” – spotkanie z Magdą Kosińską-Król
Prowadzenie: Mateusz Torzecki
28 lutego 2024 | 18:00
sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

 

Komedia to zbyt poważna sprawa, by traktować ją lekko. Książka „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych” udowadnia, jak bliskie prawdy jest to stwierdzenie.

Magda Kosińska-Król zabiera czytelników w podróż przez fascynujący świat sitcomów, ukazując ich wpływ na kulturę oraz społeczeństwo.

Seriale komediowe zostały zaprezentowane jako tytułowe antidotum na rozmaite problemy czy zjawiska pojawiające się w Stanach Zjednoczonych i życiu Amerykanów. Wśród opisanych produkcji znajdują się między innymi: „Flintstonowie”, „Rodzina Addamsów”, „MAS*H”, „The Cosby Show”, „Kroniki Seinfelda”, „Przyjaciele”, „Biuro” czy „Współczesna rodzina”. Jednak autorka nie ogranicza się tylko do popularnych tytułów – przybliża także seriale mniej znane polskim widzom, a równie warte uwagi ze względu na ich znaczenie w popkulturze i historii amerykańskiej telewizji. Nie brak też w książce anegdot związanych z tworzeniem kultowych serii, a spośród faktów i ciekawostek wyłaniają się fascynujące portrety niezwykłych osobowości.

„Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych” jest doskonałym przewodnikiem po historii telewizyjnych komedii, które nie tylko dostarczały rozrywki, ale również miały głęboki wpływ na świadomość społeczeństwa. To niezwykle interesująca lektura dla wszystkich, którzy chcą poznać kulisy i okoliczności, w jakich rodziły się klasyczne produkcje.

Magda Kosińska-Król – absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie, kulturoznawczyni, dziennikarka, autorka książki „Portrety bez upiększeń. Historie (nie)zapomnianych gwiazd Hollywood”. Od lat zainteresowana historią i kulturą Stanów Zjednoczonych, szczególnie rozwojem telewizji w XX wieku i wpływem mediów na amerykańskie społeczeństwo.

Wydarzenie realizowane w ramach programu „Ameryka w twojej bibliotece”.