Wczytuję mapę...

Filia4Travellers: ANDALUZJA – spotkanie entuzjastów podróżowania

Data i godzina wydarzenia
15/03/2024, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Filia4Travellers: ANDALUZJA – spotkanie entuzjastów podróżowania

Filia4Travellers: ANDALUZJA – spotkanie entuzjastów podróżowania
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
15 marca 2024 r., godz. 18:00
wstęp wolny

Jeśli jesteście aktywnymi podróżnikami/podróżniczkami i nie wystarczają Wam oferty biur podróży, jeśli potraficie poradzić sobie w każdych warunkach oraz chcecie podzielić się z innymi swoimi patentami na samodzielne podróżowanie, zapraszamy do udziału w spotkaniu z serii „Filia4Travellers”!

Spotykamy się już drugi raz w tej formule – tym razem z pewnymi udoskonaleniami :). Podczas grudniowego wydarzenia „Z plecakiem po Azji” (https://fb.me/e/3XUjB0WJi) poznaliście się i wymienialiście doświadczeniami z podróżowania po Azji Południowo-Wschodniej. Czas na ponowne „spotkanie na szczycie” – tym razem skupiamy się na Andaluzji!

Jeśli więc macie swoje sprawdzone sposoby na tanie i sprytne podróżowanie po południowej Hiszpanii, jeśli wiecie, jak wywęszyć okazję albo co koniecznie trzeba zobaczyć, gdzie się zatrzymać, na co zwrócić uwagę – po prostu, jeśli wiecie co i jak oraz gdzie i z czym, to weźcie udział w dyskusji i podzielcie się tą cenną wiedzą z entuzjastami takimi jak Wy!

Spotkanie poprowadzi miłośniczka Andaluzji Karolina Czech oraz Tomasz Palussek, pomysłodawca cyklu „Filia4Travellers”, dobry duch i stały bywalec naszej biblioteki. Jak mówi Tomek, jeśli ktoś zastanawia się, kiedy jechać do Andaluzji, to odpowiedź może być tylko jedna: wtedy, gdy odbywa się tam Święto Wiosny, Feria de Abril.

Właśnie wtedy na tydzień normalne życie ulega zawieszeniu, wszyscy wychodzą na ulicę w tradycyjnych strojach do flamenco, odbywają się parady, przejazdy konnych jeźdźców, leje się wino i pachnie lokalnymi potrawami, zewsząd rozbrzmiewa muzyka i wszędzie ktoś tańczy sevillanas. To nie tylko barwny festiwal folkloru – to autentyczne przeżywanie radości z tego, że skończyła się zima, a zaczyna najpiękniejsza pora roku!

Jakże idealnie się składa, prawda? Wyposażeni w wiedzę i pomysły, które poznacie na piątkowym spotkaniu, będziecie mogli zasiąść do wyszukiwarek lotów do Malagi, Almerii lub Sewilli, żeby potem odkrywać ten piękny region, jego najważniejsze święto, jego pyszne wina i kuchnię oraz rozkoszować się śródziemnomorską wiosną.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1079227643304753

Zapraszamy!