WSZYSTKO OK – wystawa grafiki cyfrowej Mateusza Domeradzkiego

15/03/2024, godz. 18:00 - 29/03/2024

Biblioteka Główna - Fotogaleria

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

WSZYSTKO OK – wystawa grafiki cyfrowej Mateusza Domeradzkiego

WSZYSTKO OK
Wystawa grafiki cyfrowej Mateusza Domeradzkiego
wernisaż: 15 marca 2024, g. 18:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawa do 29/03/2024

WSZYSTKO OK, odpowiedź lub pytanie wyrażone tą frazą śmiało i zuchwale kroczy w kierunku absolutu. Przecież wszystko rzeczywiście obejmuje WSZYSTKO. Te deklarowane ok, potęgowane w nieskończoność prawdopodobnie układa się jedno za drugim w harmonijnym rytmie, tworząc niezliczoną serię ok, które rozprzestrzeniają się same w sobie, same dla siebie, budując liczne warstwy i tworząc przepastną sieć ok. Sieć tak rozległą, że nie zna końca ani początku, jest nieskończonym oceanem ok. W każdym kierunku, gdzie tylko spojrzysz, jest po prostu wszystko ok.

Na wystawie prezentowane są prace wykonane w technice grafiki cyfrowej, dotyczą one hipnotycznej i iluzorycznej roli tytułowego sformułowania oraz wszystkie one, bez wyjątku, są ok.

Mateusz Domeradzki – ukończył Państwowe Liceum Plastyczne im. Jana Cybisa w Opolu, Instytut Psychologii oraz Wydział Sztuki na Uniwersytecie Opolskim. Aktualnie pracuje w Ognisku Plastycznym (ZPPAP) oraz na Wydziale Sztuki (Uniwersytet Opolski), gdzie współprowadzi zajęcia z rysunku, malarstwa i grafiki cyfrowej.W swoich projektach artystycznych korzysta z różnych mediów, również tych cyfrowych.