„Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei” – spotkanie z Katarzyną Kasią i Grzegorzem Markowskim

09/03/2024, godz. 16:00

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

"Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei" – spotkanie z Katarzyną Kasią i Grzegorzem Markowskim

Prezydent Miasta Opola
Arkadiusz Wiśniewski
Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu
Marcin Duda

zapraszają na

spotkanie z Katarzyną Kasią i Grzegorzem Markowskim
Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei
9 marca 2024, g. 16:00
sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Prowadzenie: Katarzyna Zawadzka

Zapraszamy na spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Od autorów:
Ta książka powstała z bezsilności, ale zaowocowała nadzieją. Od ośmiu lat świat przynosi nam kolejne powody do trosk, więc żeby zupełnie nie ulec smętnym nastrojom, zadaliśmy sobie proste pytania: Czego nam dzisiaj najbardziej brakuje? Czego chcielibyśmy dla siebie? Czego chcielibyśmy dla Polski? Tak powstała lista siedmiu życzeń: odwagi, przyszłości, niepodległości, śmiechu, spokoju, bogactwa i szacunku. O każdym z nich porozmawialiśmy z kimś wybitnym, kto zna temat od podszewki. Dzięki temu wiemy, co zrobić, żeby te życzenia się spełniły. A właściwie byśmy sami potrafili je sobie spełnić. Jeśli chcecie poczuć nadzieję, że wbrew temu, jak wygląda dziś, jutro może być lepsze, przeczytajcie siedem inspirujących rozmów na siedem uniwersalnych tematów. I zastanówcie się: Czego wy życzycie Polsce?

Agnieszka Holland o odwadze
Szymon Malinowski o przyszłości
Jarosław Kuisz o niepodległości
Dorota Masłowska o śmiechu
Andrzej Leder o spokoju
Joanna Tyrowicz o bogactwie
Jurek Owsiak o szacunku

Polacy bardzo lubią narzekać z byle jakich powodów, ale ostatnio również tych poważnych mamy niepokojąco dużo. Ta książka proponuje zmianę trybu myślenia. Zgoda, jest źle. Ale co można zrobić, żeby było lepiej i żebyśmy mogli znowu narzekać wyłącznie z błahych powodów? Arcyciekawi rozmówcy i rozmówczynie Katarzyny Kasi i Grzegorza Markowskiego mają swoje życzenia dla nas wszystkich. A jakie są Wasze?  – Michał Rusinek

Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski – doktorka i redaktor, wspólnie prowadzą Szkło kontaktowe w TVN24 oraz spektakularne poranki w Radiu Nowy Świat. Są współautorami podcastu „Bardzo Bardzo Serio”.