Wydarzenia z okazji Dnia Kobiet w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu

• 17:00 / sala konferencyjna MBP
    Podróż do twojego stylu – warsztaty modowe z MK Stylowo

Obowiązują zapisy: osiągnięto limit, brak wolnych miejsc

Stwórzmy Stylową Mapę Marzeń na rok 2024 – to doskonałe narzędzie i sposób na życie. Każdy ma swój styl, ale nie każda z nas wie, jaki on jest dokładnie. Przeprowadzając Was przez historię i ewolucję osobistego stylu, pokażę Wam, dlaczego ubieracie się tak, a nie inaczej. Zobaczymy, jak wygląda Wasza garderoba obecnie i zdiagnozujemy najważniejsze problemy. Wreszcie, zaplanujemy szafę Waszych marzeń. To będzie intensywna dwugodzinna podróż, której efekt z pewnością Cię zaskoczy. Będą emocje, będzie zaskoczenie, wzruszenie i szczęście – na pewno zacznie się zmiana. Przyjdź i przekonaj się jaką magiczną moc mają marzenia. Niech się spełnią!

9 MARCA (sobota)

• 10:00 / hol MBP
    Kreatywność jest Kobietą – warsztaty makramy

Obowiązują zapisy: osiągnięto limit, brak wolnych miejsc

Warsztaty dla kobiet, podczas których uczestniczki poznają podstawowe węzły techniki makramy. Wykonamy zakładkę do książki (oczywiście techniką makramy) i upleciemy Kamiludka – breloczek w kształcie ludzika, autorski projekt prowadzącej zajęcia, Kamili Bochniak. Kamila na co dzień z pasją uczy starożytnej techniki makramy, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Zapraszamy na twórczy i miło spędzony czas przy sznurkach.

• 12:00 / Galeria MBP Zamostek
    Warsztaty ruchowo-oddechowe

Obowiązują zapisy: formularz na stronie mbp.opole.pl

Warsztaty ruchowo-oddechowe to połączenie jogi rozciągającej ze sztuką oddechu. Podczas zajęć, poza sekwencją rozluźniającą mięśnie, poznamy sekret sztuki oddychania z wykorzystaniem treningu uważności. Świadomy wdech i wydech to najważniejsze czego nam trzeba.

• 13:00 / Rynek w Opolu

Otwarcie plenerowej wystawy zdjęć Joanny Dzido „Smutek może przybierać przepiękne oblicze – piękne zdjęcie potrafi przegnać smutek i przywołać uśmiech”

• 16:00 / sala konferencyjna MBP

Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei
Spotkanie z Katarzyną Kasią i Grzegorzem Markowskim
Prowadzenie: Katarzyna Zawadzka

wstęp wolny, zapisy nie są wymagane

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Kasią i Grzegorzem Markowskim, autorami książki Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei, którzy zadali sobie proste pytania: Czego nam dzisiaj najbardziej brakuje? Czego chcielibyśmy dla siebie? Czego chcielibyśmy dla Polski? Tak powstała lista siedmiu życzeń: odwagi, przyszłości, niepodległości, śmiechu, spokoju, bogactwa i szacunku.

Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski – doktorka i redaktor, wspólnie prowadzą Szkło kontaktowe w TVN24 oraz spektakularne poranki w Radiu Nowy Świat. Są współautorami podcastu „Bardzo Bardzo Serio”.

Podczas trwania spotkania autorskiego rodzic/opiekun możne zgłosić dziecko na warsztaty prowadzone przez pracowników Wypożyczalni dla Dzieci. Zapisu można dokonać pod nr tel. 77 454 80 30, wew. 201 do 8 marca do godz. 15:00

18:00 / sala konferencyjna MBP

• Koncert Łukasz Szuba Quintet – Gentlemen’s Tribute on Women’s Day

wstęp wolny, zapisy nie są wymagane

Zespół wystąpi w składzie:

Łukasz Szuba – wokal
Piotr Jaroń – gitara
Martin Rataj – instrumenty klawiszowe
Tomek Maniak – perkusja
Filip Hornik – kontrabas

realizacja dźwięku – Michał Warmuzek

W programie amerykańskie standardy jazzowe.

Podczas trwania koncertu rodzic/opiekun możne zgłosić dziecko na warsztaty prowadzone przez pracowników Wypożyczalni dla Dzieci. Zapisu można dokonać pod nr tel. 77 454 80 30, wew. 201 do 8 marca do godz. 15:00

• 21:00 / Klubokawiarnia OPO (ul. Krakowska 32)

LADIES NIGHT // SAWW DJ

Zapraszamy na tańce, panie proszą panie! Wstęp wolny

W swoich setach eksploruje wszelkie odmiany muzyki elektronicznej, lubi eksperymentować, a track digging to jej podstawowe hobby. Swój ślad na CDJ-ach zostawiła na takich wydarzeniach jak Instytut Festiwal, Techno jest Kobietą, Panie Proszą Panów, Children Of The Sun czy Raving Sands, ca także w klubach; Transformator, Szpitalna 1, Cel, Sixa, Wyspa Tamka, K-bar Powiśle, Hydrozagadka, Chmury. Współzałożycielka i promotorka projektu RESTLESS NIGHTS.

www.facebook.com/events/422576263470981/

Wydarzenie towarzyszące:

Wystawa malarstwa Wiktorii Dubowik
Galeria MBP Zamostek
wernisaż: 4 marca 2024, g. 14:00

Wystawę można oglądać od 4 do 13 marca w godzinach otwarcia biblioteki.

Twórczość Wiktorii Dubowik jest bardzo różnorodna. Artystka w szczególności upodobała sobie malarską metodę batiku, która polega na malowaniu obrazów na delikatnym, jedwabnym podkładzie.

Wiktoria Dubowik pochodzi z polskiej rodziny Wojnarowskich (matka z domu Błońska). Urodziła się we Lwowie, tam też ukończyła Lwowski Instytut Sztuk Pięknych, od 1986 roku jest wykładowcą w Katedrze Tkactwa Artystycznego tejże uczelni.

Dodatkowe informacje:

• Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez formularz zamieszczony na stronie www.mbp.opole.pl
    Nie masz z kim zostawić dzieci? Zabierz je ze sobą! Podczas wydarzeń odbywających się w MBP oferujemy zabawy i warsztaty dla dzieci.
    Zajęcia są bezpłatne i prowadzone przez pracowników biblioteki. Liczba miejsc jest ograniczona