Orient – spotkanie z Maciejem Siembiedą

01/03/2024, godz. 17:00

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Orient – spotkanie z Maciejem Siembiedą

1 marca 2024 | 17:00
sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
prowadzenie: Agnieszka Zientarska

Siembieda w pełnej rozmachu powieści, jak zwykle mistrzowsko łącząc fakty i fikcję, ujawnia tajemnice chińskiej mafii i jej powiązania z komunistycznym państwem, zdradza sekrety wywiadów oraz – z wyjątkowym poczuciem humoru – branży złomiarskiej. Prowadzi przy tym błyskotliwą rozprawę o hazardzie, lojalności, zemście, przeznaczeniu oraz… depresji. W jaki sposób uwielbiany przez czytelników Jakub Kania – mężczyzna z wybaczalną nadwagą i unikalnym talentem do rozwiązywania historycznych zagadek – wybrnie z kłopotów i uniknie pułapek, które zastawiają na niego najniebezpieczniejsi ludzie na świecie? Tak jak zawsze: inteligentnie i brawurowo, a przede wszystkim w zupełnie niespodziewany dla czytelników sposób.

Maciej Siembieda – pisarz z wieloletnim doświadczeniem reporterskim, trzykrotnie otrzymał tzw. „Polskiego Pulitzera” – nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Publikował w najważniejszych polskich tytułach prasowych – od „Kultury” (Paryż) po gazety codzienne. Jest jednym z najpopularniejszych twórców powieści sensacyjnych w Polsce. Autor cyklu książek, których bohaterem jest ekspert od śledztw historycznych – Jakub Kania. Dwie książki z tego cyklu nominowano do nagrody Wielkiego Kalibru, a najnowsza pozycja to „Orient”, który miał premierę w listopadzie 2023. Maciej Siembieda ma w dorobku również thriller historyczny „Gambit”, (nominacja do tytułu Książki Roku 2019 portalu lubimyczytac.pl) oraz polsko-grecką sagę sensacyjną „Katharsis”. W 2022 roku do sześciu jego powieści zostały sprzedane prawa do ekranizacji.