Opowiadania Amerykańskie – spotkanie z Magdą Gołdanowską

18/03/2024, godz. 18:00

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Opowiadania Amerykańskie – spotkanie z Magdą Gołdanowską

18 marca 2024 | 18:00
sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
Prowadzenie: Sławomir Kuźnicki

Opowiadania są gatunkiem narodowym Ameryki, jej rdzeniem, nerwem, pulsem. Precyzyjne i gęste, znakomicie opisują rzeczywistość (a czasem nadrzeczywistość), chwytają historie i obrazy. Dla literatury są tym, czym jazz dla muzyki. Wydawnictwo Czarne w swojej nowej serii Opowiadania Amerykańskie prezentuje zbiory najwybitniejszych amerykańskich twórców – powstałe zarówno przed wieloma laty, jak i współczesne; książki ważne, głośne, nagradzane, ale także elektryzujące debiuty. O serii, tradycjach i trendach literackich oraz o tym, czy nadchodzi moda na opowiadania, opowie redaktorka inicjująca prozy zagranicznej w Wydawnictwie Czarne, Magda Gołdanowska.

Magda Gołdanowska – w branży wydawniczej od blisko 20 lat; w Wydawnictwie Czarne inicjuje prozę zagraniczną; wcześniej związana m.in. z wydawnictwem W.A.B./Grupą Wydawniczą Foksal i wydawnictwem Prószyński Media, gdzie zajmowała się głównie literaturą zagraniczną.

Wydarzenie realizowane w ramach programu „Ameryka w twojej bibliotece”.