Wczytuję mapę...

WIECZÓR DZIKIEJ PRZYRODY (i dobrych ludzi)

Data i godzina wydarzenia
08/03/2024, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

WIECZÓR DZIKIEJ PRZYRODY (i dobrych ludzi)

WIECZÓR DZIKIEJ PRZYRODY (i dobrych ludzi)
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
8 marca 2024 r., godz. 18:00
wstęp wolny

 

Co roku trzeciego marca obchodzony jest Światowy Dzień Dzikiej Przyrody, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Kilka dni później, w piątek 8 marca, spotkamy się w bibliotece z osobami, których pracą, pasją i życiową misją jest ochrona dzikiej przyrody.

Wiecie, jak uwielbiamy organizować wydarzenia, których bohaterami są ludzie sprawiający, że świat staje się lepszym miejscem :). Dołączcie do nas tego wieczoru!

Naszymi gośćmi będą:

– tech. wet. Marta Węgrzyn – założycielka Opolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Avi”, która opowie o swojej pracy przy ratowaniu dzikich pacjentów. Marta Węgrzyn prowadzi placówkę, do której trafiają dzikie zwierzęta, które uległy różnego rodzaju wypadkom i nieszczęśliwym przygodom  – to jedyne takie miejsce w tej części Opolszczyzny!
Naszej gościni będą towarzyszyły trzy ptaki hodowlane, regularnie pracujące w edukacji przedszkolnej i szkolnej: puchacz Suv, szlarogłówka północna Jogi oraz pustułka amerykańska Florka J

– Daniel Urbaniak – ornitolog i edukator z Tatrzańskiego Parku Narodowego, który opowie o tym, jak prowadzi w Tatrach i na Podhalu monitoringi puchacza – największej sowy świata!

– Damian Siwy – fotograf i znawca przyrody, który poświęcił się poszukiwaniu przejawów dzikiego życia i uwiecznianiu ich na rolce aparatu. Opowie on o zwyczajach rzadkich i jakże pięknych zimorodków, ptaków wybrednych i tajemniczych.

– Bobrowniki Inicjatywa Społeczna – przekochana ekipa ze Śląska, wolontariusze „Avi”, organizatorzy akcji przyczyniających się do poprawienia losu dzikich zwierząt. W tym roku znowu odwiedzi nas z własnoręcznie wykonanymi ekologicznymi budkami lęgowymi dla ptaków!

Jeśli będziecie chcieli wesprzeć szlachetny cel „Avi”, które , ę , możecie wziąć udział w kiermaszu, aukcji fotoobrazów lub wrzucić coś do puszki.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/421527793630361

Spotykamy się o 18:00!

Wydarzenie objęte jest patronatem Nadleśnictwa Opole (Lasy Państwowe).