Wczytuję mapę...

„Treny krymskie” – spotkanie z Jackiem Michalskim

Data i godzina wydarzenia
08/01/2018, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

„Treny krymskie” – spotkanie z Jackiem Michalskim

„Treny krymskie” – spotkanie z Jackiem Michalskim
8 stycznia 2018 (poniedziałek), godz. 18:00
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 58-50 (Rondo)
wstęp wolny

Krym to miejsce, które do końca 2013 roku było bardzo popularnym celem wyjazdów dla Polaków. Niestety, po aneksji tej części Ukrainy przez Rosję, teraz jest to teren stracony dla masowej turystyki z krajów unijnych. To ogromna strata: Półwysep Krymski ma do zaoferowania zarówno zabytki –  ślady świetności wielkich ludów i cywilizacji zamieszkujących niegdyś ten zakątek – jak i góry, ciepłe morze, smaczną kuchnię i dobre wina.

W sentymentalną podróż po Krymie zabierze nas znawca regionu Jacek Michalski, który mimo kilkudziesięciu krymskim podróży ciągle jest przekonany, że półwysep kryje jeszcze wiele tajemnic. Wciąż też ma nadzieję, że doczeka czasów, kiedy znowu będzie mógł swobodnie odwiedzać ten piękny zakątek świata.

JACEK MICHALSKI – jak do tej pory zwiedził ok. 70 krajów Europy, Azji i Afryki, głównie w trakcie dłuższych wyjazdów trampingowych i trekkingów. Nie może doczekać się następnych. Należy do PTTK i Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich w Krakowie, a od 2000 roku łączy przyjemne z pożytecznym, prowadząc własną firmę Turystyka i Góry. Chętnie dzieli się pasją podczas spotkań z publicznością, podczas których pokazuje zdjęcia i opowiada o swoich podróżach po świecie.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/131773637605907/