Wczytuję mapę...

Spotkanie z Sylwią Stano

Data i godzina wydarzenia
30/11/2021, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Spotkanie z Sylwią Stano

SPOTKANIE ODWOŁANE

19 Opolska Jesień Literacka

30 XI • 18:00 • Sala spotkań MBP, ul. Minorytów 4 | Facebook MBP (facebook.com/mbpopole)

Oto jest Kaśka
Spotkanie z Sylwią Stano

Prowadzenie: Wojciech Bonowicz


Kaśka ma rzadką chorobę – zespół Jadassona. Znamiona na jej twarzy produkują hormon, który niszczy w jej ciele fosforany, w tym wapno. Kruche kości pękają przy najmniejszym obciążeniu, jednostronny niedowład ciała  też nie ułatwia życia.”

Do tego doszedł złośliwy rak rdzeniasty tarczycy, z którym żyje już prawie dekadę. Kaśka jest przypadkiem, który zaskakuje samych lekarzy i to… daje jej siłę. Choć krucha szokuje, zadziwia, denerwuje.

Pracuje zdalnie, ma chłopaka i psa Bersa, który jest pierwszym w Polsce pudlem asystującym.  Ochrzciła raka „raczkiem flaczkiem”, litrami pije colę, żeby uzupełnić fosforany w organizmie i planuje ślub. Jej euforia życia daje nadzieję innym. Jest nieoczywistą, prowokującą kobietą – oto jest Kaśka!


Sylwia Stano – literaturoznawczyni i doktor kulturoznawstwa. Naukowo zajmuje się kreatywnością. Założycielka innowacyjnej na polskim rynku książki firmy Bibliocreatio. Wyróżniona przez magazyn „Brief” miejscem w pierwszej 50 najbardziej kreatywnych osób w polskim biznesie. Współautorka, z Romą Gąsiorowską, zbioru wywiadów „Całe szczęście jestem kobietą”. Razem z Zofią Karaszewską wydała książkę wspierającą dziewczyny „Ada, to wypada” i kulturoznawczą analizę wizerunku pisarza – „Pod podszewką”. Autorka kampanii społecznej „Czytaj! Zobacz więcej” oraz vloga literackiego „Książniczki mają zdanie”. Autorka artykułów i audycji radiowych o książkach i czytaniu. Recenzentka w kwartalniku „Przekrój”. W tym roku ukazał się jej reportaż Oto jest Kaśka.