Wczytuję mapę...

Na końcu świata z Markiem Niedźwieckim. O Australii, kangurach i wszelkich listach, w tym przebojów.

Data i godzina wydarzenia
05/09/2017, godz. 17:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Na końcu świata z Markiem Niedźwieckim. O Australii, kangurach i wszelkich listach, w tym przebojów.

Na końcu świata z Markiem Niedźwieckim. O Australii, kangurach i wszelkich listach, w tym przebojów.
Spotkanie z Markiem Niedźwieckim i prezentacja książki „Australijczyk”
Prowadzenie: Bartosz Suwiński
5 września 2017 (wtorek), godz. 17:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
wstęp wolny

Marek Niedźwiecki – (ur. 1954), dziennikarz muzyczny, jeden z najwspanialszych głosów w historii polskiego radia, twórca Listy Przebojów Programu Trzeciego, pomysłodawca wielu serii płytowych, m. in. Smooth Jazz Cafe i Muzyka Ciszy, autor książki Radiota (Wielka Litera 2014). Samotnik, podróżnik, wieczny prowincjusz.

Australijczyk – Mimo wyraźnych różnic Australię z Polską łączy wiele. Przede wszystkim fakt, że do obu krajów przyjeżdża się raz, a potem już ciągle wraca! Potwierdzeniem tego jest „australijska miłość” Autora tej wspaniałej książki, Pana Marka Niedźwieckiego. Gorąco polecam ją wszystkim Polakom i Australijczykom, którzy pragną pokonywać bariery geograficzne, aby jak najwięcej dowiedzieć się wzajemnie o sobie i o swoich krajach.”

– Paweł Milewski (Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Australii)

„Ta książka żyje pasją Marka Niedźwieckiego do Australii.”

– Jean Dunn (Ambasador Australii w Polsce)

Marek Niedźwiecki to nie tylko jeden z najbardziej rozpoznawalnych radiowych głosów w Polsce, dziennikarz muzyczny na stałe związany z Polskim Radiem i Programem Trzecim, ale również globtroter i obieżyświat, człowiek skazany na wędrówkę, który na swoje samotne wypady upodobał sobie Australię, krainę kangurów i słodkiego, lekkiego wina. Na spotkaniu porozmawiamy o fascynacji kontynentem, który wydał światu zespoły: INXS i AC/DC, ale również o pasji do kadrowania tego, co nagle rozjaśnia się w błysku uwagi. Niedźwiecki opowie o swoich przygodach i perypetiach, o sytuacjach zwyczajnych i niezwyczajnych, o codzienności i świętach, o Australii, z pasją odkrywcy i namiętnego eksploratora. Oczywiście będziemy mówić również o muzyce tego kontynentu i zespołach, które z Australii, po długich wyprawach, trafiły prosto na Listę Przebojów Programu Trzeciego.