Wczytuję mapę...

Jakub Przebindowski – „Miasto O. Pocztówkowy alfabet Opola”

Data i godzina wydarzenia
21/10/2016, godz. 17:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Jakub Przebindowski - „Miasto O. Pocztówkowy alfabet Opola”

Jakub Przebindowski – „Miasto O. Pocztówkowy alfabet Opola”
Cykl Opolanie Opolanom

21 października 2016 (piątek), godz. 17:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
wstęp wolny

W ramach obchodów 800 lat lokacji Opola rozpoczynamy cykl Opolanie Opolanom – przybliżający sylwetki opolan, znanych w Polsce i na świecie, będących mistrzami w swojej dziedzinie: muzyce, animacji, literaturze, sporcie czy biznesie.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 21 października 2016 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej, której gościem będzie Jakub Przebindowski – aktor i reżyser, autor książki „Miasto O. Pocztówkowy alfabet Opola”.

Spotkanie będzie okazją do  wysłuchania sentymentalnej opowieści  o rzeczywistości Opola w latach 1945-1979, pokazującej miasto powojenne oraz realia PRL-u z przymrużeniem oka. Z humorem, dystansem, ale i melancholią autor wraca do czasów dzieciństwa. Zbudował historię tamtych lat na bogatej autorskiej kolekcji pocztówek pokazujących Opole. Posługując się alfabetem, pod każdą literą zawarł hasła typu: czerwony autobus, delikatesy, lemoniada i kakao czy noeony. Zbiór dodatkowo wzbogacony został  oryginalnymi tekstami z pocztówek.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa wybranych przez autora pocztówek, które będzie można zobaczyć w większym formacie. Opolanie otrzymają bon towarowy – los na powitanie. Spośród 10 osób biorących udział w wydarzeniu wylosowane zostaną nagrody niespodzianki. Aby jeszcze lepiej oddać klimat tamtych lat wysłuchamy muzykę z ulubionych seriali tamtych czasów: „40 – latek”, „Alternatywy 4”, „Jan Serce”.