Wczytuję mapę...

Warsztaty fotograficzne z Rafałem Mielnikiem

Data i godzina wydarzenia
24/06/2016, godz. 17:30

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Dla wszystkich

Warsztaty fotograficzne z Rafałem Mielnikiem

Kurs fotografii – prowadzenie: Rafał Mielnik

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50

od 27 maja 2016 r.

piątki, godz. 17.30

LISTA UCZESTNIKÓW ZAMKNIĘTA

 

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu organizuje kurs podstaw fotografii dla wszystkich, którzy czują w sobie twórczy potencjał. Szkolenie poprowadzi Rafał Mielnik, znany opolski fotograf i fotoreporter.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chciałyby nauczyć się robić zdjęcia nie tylko poprawne technicznie. Rafał Mielnik uczy na kursie podstawowych zasad: kadrowania, perspektywy, ustawiania światła i głębi ostrości, ale przede wszystkim tego, co sprawia, że obraz ma duszę: szukania pomysłu i kompozycji. Nawet najlepszy aparat nie zrobi dobrego zdjęcia, jeśli nie stanie za nim człowiek. Ten kurs przekazuje wiedzę uniwersalną i przydatną dla każdego fotoamatora.

Zajęcia będą trwały przez pięć tygodni, w każde piątkowe popołudnie od 17:30 do 19:00, począwszy od 27 maja. Przewidziane są zarówno teoria jak i praktyka – również wyjścia w plener i omawianie postępów uczestników.

Opłata za kurs wynosi 150 zł, a zapisy odbywają się w siedzibie Filii nr 4 do 21 maja 2016 r.

Szczegółowych informacji udzielają dyżurujący bibliotekarze Filii nr 4 MBP, przy ul. Książąt Opolskich 48-50 (Rondo) lub pod numerem telefonu 512 370 509.

Rafał MIELNIK – od ponad 20 lat zajmuje się fotografią. Przez 16 lat pracował w opolskim oddziale Gazety Wyborczej. Kilkanaście lat fotografował spektakle w Teatrze im. Jana Kochanowskiego, współpracował też z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora oraz Teatrem Jednego Wiersza. Jego zdjęcia ukazują się w największych tygodnikach i miesięcznikach w Polsce, takich jak: Rzeczpospolita, Polityka, Wprost, Newsweek, Przekrój, Viva, a także Scena, Didaskalia, Dialog.