Wystawa „Koronacja”

02/04/2024, godz. 00:00 - 15/04/2024

Biblioteka Główna - Hol

Wystawa "Koronacja"

Poseł na Sejm RP Danuta Jazłowiecka, Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz Rada Kobiet w Opolu zapraszają na wystawę „Koronacja”, którą będzie można podziwiać przez dwa tygodnie tj. od 2 do 15 kwietnia 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu w godzinach otwarcia placówki.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 2 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00.

Projekt „Koronacja” realizowany jest przez Fundację Strefa Kobiet razem z jego autorką Beatą Bojdą – stylistką i kostiumografką, wielokrotnie nagradzaną za twórczość, łączącą dorobek sztuki ludowej ze współczesnym designem – jest dedykowany kobietom zmagającym się z chorobami onkologicznymi. Koronacja, bazująca na przepięknych kwiatowych koronach jest unikatową kompozycją siły insygniów królewskich oraz delikatności i kruchości kwiatów.

Do specjalnie przygotowanej na potrzebny tego projektu kolekcji, w roli modelek – ambasadorek projektu, wystąpiły kobiety, które zmagają się z chorobami onkologicznymi, które każdego dnia walczą nie tylko o swoje marzenia, ale przede wszystkim o zdrowie i życie . Akt koronacji to przekazanie wszystkim naszym bohaterkom wiary, nadziei i miłości, otulenie ich wsparciem i podkreślenie tego , że choroba nie odbiera im piękna i mocy. Ambasadorkami projektu zostało 13 wspaniałych kobiet , m.in. Agata Buzek, Katarzyna Stachowicz czy Katarzyna Jaworowska.