Wczytuję mapę...

Dzień Ukraiński w MBP

Data i godzina wydarzenia
16/10/2018, godz. 17:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Dla wszystkich

Dzień Ukraiński w MBP

Dzień Ukraiński w MBP
16 października 2018 (wtorek), godz. 17:00
Sala Konferencyjna MBP / Hol MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

 

Podkowa na szczęście – warsztaty plastyczne
Prowadzenie: Olga Shylenko
Hol MBP
godz. 17:00

Zapraszamy do stworzenia tradycyjnego wyrobu kultury ludowej – Podkowy Szczęścia. Unikatowy amulet stworzony własnoręcznie przyniesie radość i dostatek w domu. Ponadto dowiemy się więcej o znaczeniu symboli i poszczególnych ozdobnych elementów.

 

Koncert zespołu Retro
Sala Konferencyjna MBP
godz. 18:00

Zespół Retro rozpoczął swoją działalność w 2015 roku, tworząc kameralne trio muzyków – ludzi w różnym wieku, różnych narodowości i o zróżnicowanych upodobaniach muzycznych. Od czasu założenia przez Jurija Mykytiuka do grona muzyków dołączyło jeszcze kilka osób, dla których sztuka oraz wrażliwość muzyczna była głównym kryterium działania w tym nietypowym zespole.

W repertuarze zespołu znajdują się perły ukraińskiej muzyki klasycznej, ludowej i obrzędowej, a także, ukochana przez wszystkich członków grupy, muzyka polska. Koncerty zespołu Retro są żywym przykładem na to, jak piękno dźwięków i bogactwo uczuć, zamkniętych w słowach piosenek, potrafi być ponadczasowym, apolitycznym i jednocześnie łagodnym czynnikiem, łączącym ludzkie serca wszystkich narodów i pokoleń.

Podczas koncertu usłyszymy pieśni autorskie z lat 70-80tych minionego wieku, ukraińskich kompozytorów popularnych w aranżacjach dyrektora zespołu Jurija Mykytiuka. Będą to walce, romanse i piosenki estrady.

Skład zespołu: Jurij Mykytiuk, Emilia Kos, Sołomija Żekalo, Czesława Banach, Leszek Karwacki, Grażyna Sułkowska, Marzena Wójcik- Kaszczyszyn, Beata Piotrowska- Piersiak.