Wystawa grafiki z 4. Pracowni Grafiki – Litografia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

01/04/2019, godz. 00:00 - 27/04/2019

Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

Wystawa

Wystawa grafiki z 4. Pracowni Grafiki – Litografia
Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Wernisaż: 1 kwietnia 2019 (poniedziałek), godz. 18:00
Galeria MBP ZAMOSTEK , ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 27 kwietnia 2019

O Pracowni Litografii Uniwersytetu Artystycznego w  Poznaniu:

„Być mądrym, nie modnym”

1. Początkowo studenci poznają, czym jest litografia i jakie daje możliwości artystyczne.
  2. Istotne jest opanowanie warsztatu w celu stopniowego kształtowania postawy twórczej.
  3. Istotna jest wrażliwość widzenia poprzez naukę warsztatu graficznego oraz warsztatu pojęciowego.
  4. Otwartość na inne media w sztuce, nauce, na szeroko pojętą kulturę.
  5. Punktem wyjścia do pracy nad projektem są zainteresowania studentów, nawet te odbiegające od plastyki jak: literatura, film, muzyka, czy teatr.
  6. Studenci realizują prace indywidualne jak i kolektywne- wymieniając się wspólnie doświadczeniami i ucząc pracy w grupach.
  7. W późniejszych latach studiów istotny jest indywidualny tok, co w przyszłości przekłada się na umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów artystycznych, umiejętność łączenia technik graficznych, rysunku i innych dyscyplin twórczych, w celu uzyskania dojrzałego wyrazu artystycznego.
  8. Efektem pracy twórczej, eksperymentu nie musi być skończona praca- może nim być nabyte doświadczenie, efekt eksperymentu oraz poznanie zakresu możliwości przy użyciu danego medium.
  9. Jesteśmy otwarci na prace mądre- myślące, zabawne, absurdalne jak i piękne, bogate w walory estetyczne.