Wczytuję mapę...

Wspomnienie o Mieczysławie Foggu – spotkanie z Michałem Foggiem

Data i godzina wydarzenia
30/09/2020, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Wspomnienie o Mieczysławie Foggu – spotkanie z Michałem Foggiem

Wspomnienie o Mieczysławie Foggu – spotkanie z Michałem Foggiem
30 września 2020 / 18:00
Sala spotkań MBP (ul. Minorytów 4)

Obowiązuje reżim sanitarny oraz ograniczona ilość miejsc


„Foggorama”, „Leć Piosenko”, „Poletko Pana Fogga”, „Z piosenką przez świat” czy „Fogg and Rock” to tylko niektóre tytuły jakże licznych programów estradowych Mieczysława Fogga, który na przestrzeni sześciu dekad dał szesnaście tysięcy koncertów w Polsce i w ponad trzydziestu innych krajach.

W trakcie spotkania z prawnukiem artysty, Michałem Foggiem, prezentowane będą prywatne zdjęcia artysty, okraszone opowieściami przekazywanymi w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jakim był człowiekiem, prywatnie i zawodowo? Jak wyglądała jego kariera i czy wszystkie legendy dotyczące Mieczysława Fogga są zgodne z prawdą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeć będzie można ze źródła, bez domysłów i przypuszczeń. Legenda Mieczysława Fogga w zderzeniu z rzeczywistością, a wszystko to przeplatane utworami z repertuaru bohatera.

Michał Fogg – Prezes Fundacji Retro, patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record zajmujące się propagowaniem
i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego. Jako animator i DJ prezentuje polską muzykę rozrywkową sprzed lat na dancingach i potańcówkach, organizuje koncerty i recitale, żeby uczyć historii
i edukować muzycznie młode pokolenia, a starszym pozwolić na wspomnienia. Współtwórca audycji „Wieczorek przy mikrofonie”, autor audycji „Retrofonia” i cyklu „Retrofonia Koncertowo”.