Wczytuję mapę...

Wodecki. Tak mi wyszło – spotkanie z Kamilem Bałukiem

Data i godzina wydarzenia
07/03/2019, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Wodecki. Tak mi wyszło – spotkanie z Kamilem Bałukiem

Wodecki. Tak mi wyszło – spotkanie z Kamilem Bałukiem
Prowadzenie: Sylwia Gawłowska
7 marca 2019 (czwartek), godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4  

Wstęp wolny

 

Czy Zbigniew mógł przypuszczać, że powróci jako Zbyszek? Czy Zbyszek w młodości planował zostać Zbigniewem? A może po prostu tak mu wyszło?

Ta niezwykła książka napisana jest na dwa głosy, ponieważ jej główny i tytułowy bohater, Zbigniew Wodecki, miał podwójną osobowość. Na każdą z nich powinno się spojrzeć z osobna, choć dopiero w całości tworzyły tak charyzmatyczną postać wybitnego muzyka.

Wodecki. Tak mi wyszło to biografia idola tłumów. Właściwie jest ich dwóch. Pierwszy to ten kochany i ciepło wspominany. Drugi – nie do końca spełniony, niepewny swoich wyborów. Dopiero po nałożeniu tych portretów na siebie otrzymujemy pełny obraz Zbigniewa Wodeckiego – serdecznego i skromnego mężczyzny, który całe życie pracował, aby zaistnieć w świecie muzyki.

Kamil Bałuk – reporter, absolwent socjologii, filologii niderlandzkiej i dziennikarstwa oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Reportaże publikował w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Wysokich Obcasach”. Autor książki Wszystkie dzieci Louisa (2017), tłumaczonej na niderlandzki i czeski oraz współautor, razem z Wacławem Krupińskim, książki Wodecki. Tak mi wyszło (2018). Laureat V edycji Stypendium im. R. Kapuścińskiego, które otrzymał na napisanie zbioru reportaży o współczesnej Holandii, nad którym obecnie pracuje.