Wierzę w zwierzę – spotkanie z Jackiem Podsiadłą

Spotkanie z Jackiem Podsiadłą
27 listopada 2019 (środa), godz. 18:00
Mediateka MBP (II piętro), ul. Minorytów 4

Zapraszam do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie pod nazwą „Wierzę w zwierzę”. Spotkanie odbędzie się 27 listopada o godzinie 18:00 w sali Mediateki. Będziemy się przyglądać zwierzętom w literaturze i zgadywać, czy w ogóle człowiek jest w stanie zrozumieć istotę innego gatunku. Ponieważ to temat-rzeka, nie pominiemy milczeniem ryb. Zaprotestujemy przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w sonetach i sestynach. Zastanowimy się, dlaczego psy nie gryzą poetów. Posłuchamy, co oni sami mają do powiedzenia o mastodontach, słoniach, koniach i innych „braciach mniejszych”. Może nawet opowiem jak spadłem kiedyś z wysokiego konia.

– Jacek Podsiadło

Jacek Podsiadło (ur. 1964) – poeta, prozaik, tłumacz, felietonista. Jest laureatem licznych nagród literackich, m.in. Nagrody im. Georga Trakla (1994), Nagrody Kościelskich (1998), Nagrody Czesława Miłosza (2000), Nagrody im. Wisławy Szymborskiej (2015) oraz Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2015) za całokształt twórczości.