Spotkanie autorskie z Katarzyną Wasilkowską

07/06/2024, godz. 10:00

Biblioteka Główna - Wypożyczalnia dla Dzieci (Pokój Bajek)

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Wasilkowską

Spotkanie autorskie z Katarzyną Wasilkowską w ramach 20. Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej
7 czerwca 2024, godz. 10:00
Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek

Katarzyna Wasilkowska – autorka książek dla dzieci, lektorka i tłumaczka języka angielskiego. Pochodzi z Gdańska, obecnie mieszka na wsi pod Warszawą, jest mamą piątki dzieci. Zadebiutowała w 2015 r. powieścią Jowianka i gang spod Gilotyny wydaną w Wydawnictwie Literatura. Za tę książkę otrzymała rok później nagrodę „Guliwera w krainie Olbrzymów”, czyli nagrodę przyznawaną przez kwartalnik Guliwer za znaczące zaistnienie na rynku literatury dziecięcej. Jest autorką kilkunastu powieści i opowiadań, które cechuje głębokie zrozumienie dziecięcych problemów, wiarygodność przedstawionych bohaterów oraz… poczucie humoru. Wiele książek otrzymało wyróżnienia i nagrody, m.in. Świat Mundka został wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2020, a powieść Już, już!  otrzymała Nagroda Główna oraz Nagroda Czytelników w 29. Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Członkini Stowarzyszenia Polskiej Sekcji IBBY.

„Mówi się, że tworzę dla dzieci i młodzieży, ale czy wiek ma tu szczególne znaczenie? Wątpię, żeby konieczne były takie podziały. Moje książki są dla każdego, komu z nimi po drodze”.