NOC KULTURY 2024 W MBP

Dla wszystkich, Gry

NOC KULTURY 2024 W MBP

NOC KULTURY W MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na wydarzenia związane z NOCĄ KULTURY.
Poniżej przedstawiamy szczegółowy program:

• Kiermasz książek używanych
    15:00-20:00

Zapraszamy na kiermasz książek używanych. Możliwość płatności gotówką oraz kartą.

•  „Piraci z Biblioteki i klątwa zapomnianej książki”
    Wyrusz w świat morskich opowieści i uratuj piracki świat od zapomnienia!
    18:00-22:00
    Wypożyczalnia Dla Dzieci – Pokój Bajek

Podczas tegorocznej gry w bibliotece i jej okolicy wyruszysz w niezapomnianą podróż po pełnym przygód pirackim świecie. Połącz siły ze sławnymi korsarzami, podejmij wyzwanie, złam klątwę i zdobądź iście piracki łup! Podczas morskiej wyprawy zmierzysz się z różnymi zadaniami oraz mitycznymi, wodnymi stworami. Wykaż się siłą i odwagą, użyj sprytu i swoich umiejętności, rozwiązując zagadki i łamigłówki.

Wiek uczestników: 7-12 lat

Na uczestników wydarzenia czeka również strefa kreatywna. Najmłodsi będą mogli stworzyć pirackie flagi i morskie pejzaże. Do udziału w Nocy Kultury zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami. Jest to idealna forma twórczej współpracy i świetnej zabawy dla całych rodzin.

•  Morderstwo w Bibliotece – gra detektywistyczna
    20:00-23:00
    start gry w sali konferencyjnej MBP

Podczas Nocy Kultury w MBP nie może zabraknąć 14. edycji Morderstwa w Bibliotece! Jak co roku bibliotekarze i wolontariusze wejdą w role niezwykłych postaci, które będą szukać pomocy u dzielnych detektywów – naszych Graczy. Nie dajcie się zwieść! Nie każda wylana przez postać łza jest prawdziwa, a uśmiech szczery. Bohaterowie często skrywają swoje prawdziwe motywy i interesy, a rolą Graczy jest je odkryć. Gwarantujemy moc emocji i nagrody dla najwytrwalszych i najcelniejszych detektywów.

Liczba uczestników: bez limitu
Wiek uczestników: 12+

• Noc Gier
    23:30-6:00

sala konferencyjna MBP

Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zagrania w topowe gry planszowe i karciane. Rozgrywki będą miały formę całonocnego maratonu.

•  ILUSTRAGAN 8
    Galeria Zamostek, Fotogaleria

Wystawa dostępna w godzinach otwarcia biblioteki, także podczas wydarzeń NOCY KULTURY W MBP.

Za siedmioma polami, za siedmioma lasami czeka na was… ósmy Ilustragan! W tym roku skrada się w szuwarach, zagląda z drzew, skacze po lianach i zaczepnie szumi w liściach waszych niepodlanych domowych roślinek. Puste, białe kartki? Nie ma, że to wariegacja! Trzeba to wszystko zazielenić!

Ilustragan to cykliczny projekt Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, prezentujący twórczość ilustratorską studentów, absolwentów i wykładowców oraz gości (spoza UO) związanych z Wydziałem. Uczestnicy realizują projekty zgodnie z wybranym tematem, a efektem ich pracy jest książka ilustrowana oraz wystawa, prezentowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Tegorocznym tematem jest BOTANIKA.