„Dwie dekady w Unii Europejskiej – refleksja i spojrzenie w przyszłość” – debata

Data i godzina wydarzenia
22/06/2024, godz. 15:30

Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Spotkanie

Dostępność

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

„Dwie dekady w Unii Europejskiej – refleksja i spojrzenie w przyszłość” - debata
Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie pod tytułem „Dwie dekady w Unii Europejskiej – refleksja i spojrzenie w przyszłość”, która odbędzie się 22.06.2024 r. o godzinie 15.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, przy ul. Minorytów 4.
To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do refleksji nad dwudziestoletnim okresem naszego członkostwa w Unii Europejskiej. W ramach debaty wspólnie spojrzymy na dotychczasowe osiągnięcia, określimy wyzwania oraz spojrzymy w przyszłość naszej współpracy w ramach UE. Swoją obecnością zaszczycą nas:
prof. Dorota Simonides – wykładowczyni akademicka, polityk, profesor nauk humanistycznych, posłanka na Sejm PRL VIII kadencji, w latach 1990–2005 senator I, II, III, IV i V kadencji;
dr Stanisław Jałowiecki – polityk i socjolog, marszałek województwa opolskiego I kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego VI kadencji;
Konrad Müller – w 2023 r. asystent b. posła na Sejm RP Ryszarda Galli;
Aleksandra Góźdź – radna Młodzieżowej Rady Miasta Opola;
Debatę moderować będzie dr Katarzyna Kownacka z Uniwersytetu Opolskiego.
Wir laden Sie herzlich zur Teilnahme an der Debatte „Zwei Jahrzehnte in der Europäischen Union – Reflexion und Zukunftsperspektiven”, die am 22.Juni 2024 um 15:30 Uhr in der Stadtbibliothek Opole, ul. Minorytów 4, stattfinden wird.
Dieses besondere Ereignis bietet die Gelegenheit, über der zwanzigjährigen EU-Mitgliedschaft nachzudenken. Im Rahmen der Debatte werden wir gemeinsam auf bisherige Errungenschaften, Herausforderungen und die Zukunft unserer Zusammenarbeit in der europäischen Gemeinschaft blicken. Anwesend werden Experten, Politiker und Vertreter verschiedener Gremien sein.
Ihre Teilnahme zugesagt haben unter anderem:
Prof. Dorota Simonides – Hochschuldozentin, Politikerin, Professorin der Geisteswissenschaften, Abgeordnete des Sejm der PRL in der VIII. Wahlperiode, in den Jahren 1990–2005 Senatorin der I., II., III., IV. und V. Wahlperiode.
Dr. Stanisław Jałowiecki – Politiker und Soziologe, erster Marschall der Woiwodschaft Oppeln, Abgeordneter des Europäischen Parlaments in der VI. Wahlperiode.
Konrad Müller – Assistent des ehemaligen Abgeordneten des Sejm der Republik Polen, Ryszard Galla, im Jahr 2023.
Aleksandra Góźdź – Mitglied des Jugendstadtrates von Opole.
Die Debatte wird von Dr. Katarzyna Kownacka, Dozentin an der Universität Opole, moderiert.
Wir freuen uns auf Ihre Teilnahme!