Wczytuję mapę...

Wietnam – kraj bardzo fotogeniczny – spotkanie podróżnicze z Rafałem Mielnikiem

Data i godzina wydarzenia
17/06/2024, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Wietnam – kraj bardzo fotogeniczny – spotkanie podróżnicze z Rafałem Mielnikiem

Wietnam – kraj bardzo fotogeniczny – spotkanie podróżnicze z Rafałem Mielnikiem
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
17 czerwca 2024 r. (poniedziałek), godz. 18:00
wstęp wolny

Ten rozciągnięty na około 2 tys. kilometrów z północy na południe kraj to mozaika, złożona z różnorodności – klimatycznych, geograficznych, etnicznych, religijnych. To jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, szczycące się długą i niesamowitą historią, wspaniałymi zabytkami, oszałamiającą przyrodą, miejscami wpisanymi na listę UNESCO i najlepszą na świecie kuchnią.

Jedną z osób, które uległy urokom Azji Południowo-Wschodniej, jest Rafał Mielnik, opolski podróżnik i fotoreporter, autor bloga www.dowietnamu.pl. Nieustannie wraca do tego regionu. Wietnam jest jednym z krajów, które poznał na wylot i z którego za każdym razem przywozi niesamowite zdjęcia. Można na nich zobaczyć Deltę Mekongu, majestatyczne świątynie, pływające targowiska i wioski, tarasowe pola ryżowe, słynną zatokę Ha Long – obrazy charakterystyczne dla Wietnamu i jakże fotogeniczne! Nie brakuje też na tych zdjęciach portretów mieszkańców – twarzy pełnych życzliwości, bez której Wietnam nie byłby tym miejscem, które tak kochają podróżnicy z całego świata.

RAFAŁ MIELNIK – podróżnik, fotoreporter, fotograf. Przez lata związany z opolskimi instytucjami kulturalnymi i najważniejszymi redakcjami w kraju. Jego drugą pasją są podróże i góry. Przemierzył szlaki w Himalajach, w Rumunii, Polsce i Ukrainie. Do Azji wraca kilka razy w roku, a w każdej podróży towarzyszy mu aparat. Jest autorem bloga podróżniczego https://www.dowietnamu.pl/

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/338007312408983