„Rejs – czyli radość, wolność i inne głupoty” – spektakl w wykonaniu grupy TO SIĘ UDA

28/02/2019, godz. 00:00

„Rejs – czyli radość, wolność i inne głupoty” - spektakl w wykonaniu grupy TO SIĘ UDA

Rejs – czyli radość, wolność i inne głupoty
Spektakl w wykonaniu grupy TO SIĘ UDA
28 lutego 2019 (czwartek), godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Z południa Polski, na północ, wyrusza pasażerski statek KAZIMIERZ WIELKI. Na pokładzie grupa ludzi chcących przeżyć przygodę, oderwać się od codziennej rutyny, zawrzeć nowe znajomości. Podczas podróży dochodzi do wielu dziwnych zdarzeń. Świat widziany z pokładu statku KAZIMIERZ WIELKI jest światem lekko absurdalnym, często zaskakującym i prawie zawsze zabawnym. Punktem wyjścia do stworzenia scenariusza była oczywiście genialna komedia Marka Piwowskiego Rejs (1970) ukazująca absurdy życia w epoce głębokiego PRL-u.

Grupa teatralna TO SIĘ UDA powstała we wrześniu 2017 roku. Członkami grupy są osoby dorosłe, w tym seniorzy, związani z gminą Tarnów Opolski. Wśród nich są m.in. literaci, pedagodzy i byli samorządowcy. Opiekę nad grupą objął zawodowy aktor – Tomasz Stochniał, który czuwa nad rozwojem artystycznym grupy i jest autorem wszystkich tekstów.