Patodeweloperka. To nie jest kraj do mieszkania – spotkanie z Bartoszem Józefiakiem

13/06/2024, godz. 18:00

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Patodeweloperka. To nie jest kraj do mieszkania - spotkanie z Bartoszem Józefiakiem

Patryk Szymański: Mapy reportażu
Patodeweloperka. To nie jest kraj do mieszkania
spotkanie z Bartoszem Józefiakiem
13 czerwca 2024, g. 18:00 sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
Prowadzenie: Patryk Szymański

Bartosz Józefiak w swoim reportażu wcieleniowym zgłębia kulisy branży deweloperskiej. Zainspirowany swobodnymi rozmowami (choć nie zawsze etycznymi) deweloperów Bartosz Józefiak wyrusza w Polskę, by sprawdzić, jak tak naprawdę wygląda budowa naszych domów i mieszkań. Urzędnicy, architekci, deweloperzy, marketingowcy i budowlańcy zdradzają mu, na czym najbardziej oszczędzają, na czym (i na kim) zarabiają najwięcej, na jakie kompromisy chodzą najczęściej i przede wszystkim, co ukrywają przed klientami. Ta książka to przerażający obraz tego, jak buduje się Polska, ale też kopalnia wiedzy dla każdego, kto chce kupić mieszkanie (i jeszcze wygodnie w nim mieszkać).

W trakcie rozmowy poznamy sekrety branży i dowiemy się, co ją napędza.

Bartosz Józefiak – dziennikarz specjalizujący się w reportażach śledczych i wcieleniowych. Absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Współpracuje z „Dużym Formatem” i programem „Uwaga!” TVN. Nominowany m.in. do Nagrody Grand Press, Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, nagrody Festiwalu Wrażliwego, Vivelo Book Awards, European Press Prize. Autor  książek: Łódź. Miasto po przejściach (razem z Wojciechem Góreckim), Wszyscy tak jeżdżą.

Na potrzeby najnowszej książki zatrudnił się na budowie jako operator dźwigu oraz przeszedł szkolenie ze sprzedaży nieruchomości.

Patryk Szymański – kulturoznawca, absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Publikował m.in. w „Dużym Formacie”, „Tatrach”, „Dookoła świata”, „Prowincji”. Prowadził audycję literacko-podróżniczą „Wszystko o literaturze” na antenie Radia Opole Kultura.