Miłość jest największym sensem istnienia – poetycko-muzyczne spotkanie z udziałem poetów i Chóru Gold Singers

08/05/2023, godz. 18:00

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Miłość jest największym sensem istnienia
poetycko-muzyczne spotkanie z udziałem poetów i Chóru Gold Singers
8 maja 2023, godz. 18:00
sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Swoje wiersze czytać będą: Edmund Borzemski, Elżbieta Lisak-Duda, Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz, Ewa Kaca, Danuta Babicz-Lewandowska, Romuald-Mieczkowski, Walter Pyka, Ewa Maj-Szczygielska, Jan Szczurek, Magdalena Wiącek.

CHÓR GOLD SINGERS – działa od siedmiu lat i skupia seniorki rozmiłowane w śpiewie. Chórmistrzynią/dyrygentką jest Ewa Maria Wocial, która również przygotowuje własne aranżacje utworów. Chór liczy 15 osób, śpiewa głównie w dwugłosie z akompaniamentem instrumentów klawiszowych, skrzypiec lub a capella. W swoim repertuarze ma ok. 80 utworów polskiej muzyki rozrywkowej – popularnej, zawsze z pięknymi i mądrymi tekstami oraz o treściach patriotycznych, biesiadnych, religijnych, ludowych i kresowych. Śpiewa również pieśni Stanisława Moniuszki oraz kolędy. Chór koncertuje w bibliotekach, w salach centrów kultury, aulach uczelnianych, kościołach, klubach seniorów, a także w plenerze. Organizuje również spotkania poetycko-muzyczne, na których oprócz śpiewania są recytowane wiersze poetów związanych z Opolszczyzną. Chór integruje się ze środowiskiem przez wspólne śpiewanie z innymi zespołami, z klubami seniorów, z młodzieżą, a nawet z przedszkolakami oraz ściśle współpracuje z Towarzystwem Polonia-Kresy. Obecnie działa przy Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków Oddział Miejski w Opolu.