Wystawa ilustracji autorstwa Katarzyny Palus do książki „Nasza niegrzeczna mama”

03/07/2023, godz. 00:00 - 15/07/2023

Biblioteka Główna - Fotogaleria

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

ernisaż 3 lipca 2023 • 14:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Ekspozycja dostępna do 15 lipca

Katarzyna Palus na co dzień jest tatuatorką we wrocławskim studiu Acapulco. Jej ilustratorskim debiutem jest książka „Nasza niegrzeczna mama” Justyny Bednarek, autorki cenionej literatury dla „niedorosłych”. Wszystkie projekty i ilustracje Katarzyny Palus powstają w technice akwareli. Jej prace cechuje wesołość, ciałopozytywność i wyobraźnia, a za główne źródło inspiracji uważa naturę. Tworząc ilustracje do książki „Nasza niegrzeczna mama” skupiła się na przedstawieniu „zwykłej” rzeczywistości w niezwykły sposób, podkreślając wyjątkowość każdej postaci i ich relacje z naturą. Dzięki temu prace są pełne magii, mocy i spokoju.
Książka „Nasza niegrzeczna mama” zdobyła główną nagrodę w konkursie Książka Roku 2022 Polskiej Sekcji IBBY, w kategorii dla młodszych, a w recenzjach książki często podkreśla się znakomite współistnienie warstwy literackiej i ilustracyjnej.