Wystawa w Małej Galerii MBP – „Bura. Notatnik chorwacki” Bartosza Suwińskiego

13/07/2023, godz. 00:00 - 16/08/2023

Biblioteka Główna - Mała Galeria (I piętro)

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Wystawa w Małej Galerii MBP – "Bura. Notatnik chorwacki" Bartosza Suwińskiego

Tom poetycki „Bura. Notatnik chorwacki” Bartosza Suwińskiego stał się inspiracją do stworzenia mini-wystawy w Małej Galerii MBP. Ten, często współpracujący z naszą biblioteką poeta, jest również krytykiem literackim, doktorem nauk humanistycznych i adiunktem w Instytucie Nauk o Literaturze Uniwersytetu Opolskiego. Jego utwory poetyckie, prozatorskie oraz artykuły naukowe drukowane były w wielu pismach w Polsce i za granicą.

Tytułowa ‘Bura’ z tomu poetyckiego Bartosza Suwińskiego z 2019 roku jest suchym, zimnym wiatrem schodzącym z gór. Wieje z północnego wschodu Chorwacji w stronę Adriatyku. Jej imponujące podmuchy z jednej strony budzą grozę, z drugiej zaś zachwyt i fascynację. Bura stanowi integralną część życia mieszkańców Chorwacji, wpływając nie tylko na krajobraz, lecz nadając ich codzienności charakterystyczny rytm.

Zachęcamy do oglądania wystawy w godzinach otwarcia biblioteki.